Poradnik i wskazówki dotyczące czyszczenia słuchawek

Słuchawki douszne były od wieków ulubionym wyborem wielu słuchaczy, a sprzedaż bezprzewodowych słuchawek dousznych rozpoczęła się, gdy Apple usunął i wypuścił gniazdo słuchawkowe dla iPhone’a 7 AirPods. Od tego czasu wydaje się, że każda marka pod słońcem, a nawet Niektóre z głębin, wypuścił prawdziwe bezprzewodowe słuchawki douszne. Niektóre są małe i tanie. niektóre są duże i drogie. niektórzy mają Jeden rozmiar pasuje do większości twardych plastikowych projektów. niektórzy mają Gumowe końcówki wymieniane przez użytkownika Które pasują do wielkości różnych uszu. Ale jedyną rzeczą, która łączy wszystkie wkładki douszne, jest to, że w końcu stają się obrzydliwie odrażające, z gromadzeniem się woskowiny i zanieczyszczeń, które mogą pogarszać jakość dźwięku i zmniejszać ogólną moc dźwięku. W rezultacie powinieneś poświęcić trochę czasu na ich czyszczenie co jakiś czas.

W tym miejscu omówimy niektóre z różnych sposobów czyszczenia wkładek dousznych — w tym z twardego plastiku i wkładek dousznych z miękkimi gumowymi końcówkami — przy użyciu podstawowych narzędzi i technik, z których każdy może czuć się komfortowo. Naszym celem jest posiadanie ładnych, czystych słuchawek z minimalnym ryzykiem uszkodzenia.

Różne typy słuchawek mogą wymagać nieco innych metod i narzędzi.

Małe słowo ostrzeżenia

Należy pamiętać, że większość producentów zaleca czyszczenie wkładek dousznych czystą ściereczką z mikrofibry lub suchym bawełnianym wacikiem. Instrukcje od głównych producentów, takich jak Samsung I Jabłko Radzimy powstrzymać się od używania alkoholu do nacierania lub innych płynów. Zwykłe przetarcie alkoholem może być dobre dla niektórych powierzchni, jeśli jest trzymane z dala od kratek głośników, otworów mikrofonów lub portów ładowania – ale stwarza pewne ryzyko. Jeśli próbujesz użyć jakichkolwiek środków czyszczących na mokro lub procesów, robisz to na własne ryzyko. I może zabrzmieć to oczywiste, ale warto to podkreślić: Początek Zanurz słuchawki lub etui ładujące w dowolnym płynie, aby je wyczyścić.

Zacznij od podstaw

Proste narzędzia do wykonania pracy. Na zdjęciu: dmuchawa, pędzel, wykałaczka, pasta do zębów, ściereczka z mikrofibry, wacik i filtr.

Podejście „mniej znaczy lepiej” jest zawsze dobrym rozwiązaniem przy czyszczeniu elektroniki. Zacznijmy więc od najprostszego i najmniej ryzykownego sposobu usuwania nagromadzonych zanieczyszczeń z większości wkładek dousznych. Zacznij od podstawowych narzędzi do czyszczenia i idź w górę, aż wkładki douszne będą wystarczająco czyste. Nie ma potrzeby wkraczać wykałaczką, jeśli dba o to podmuch powietrza, prawda? Zawsze zaczynaj od małych rzeczy, zanim przejdziesz do ekstremalnych warunków i używaj tylko tego, czego wymaga praca.

Wiele z wymienionych tutaj narzędzi to typowe narzędzia gospodarstwa domowego. możesz kupić Zestawy do czyszczenia słuchawek Który ma wiele podobnych narzędzi, ale możesz już mieć to, czego potrzebujesz.

ciąg powietrza

Podczas gdy wdmuchiwanie powietrza z ust do wkładek dousznych może pozbyć się kurzu lub łuszczącej się woskowiny, najprawdopodobniej będzie to niewystarczające i możesz przypadkowo osadzić małe kawałki śliny na czymś, co dostanie się do twoich uszu – niezupełnie zdrowe. Wypróbuj następujące narzędzia:

W przypadku twardych plastikowych wkładek dousznych należy skierować zabrudzone kratki głośników z dala od siebie w kierunku podłogi. Spróbuj skierować miech w górę w stronę muszli i z dala od twarzy. Chcesz, aby żadne zanieczyszczenia nie leciały w kierunku twoich oczu (nie zaszkodzi nosić podstawowe gogle lub gogle – nikt cię nie osądzi), a także chcesz, aby grawitacja była z twojej strony.

W przypadku słuchawek ze zdejmowanymi miękkimi gumowymi końcówkami ostrożnie wsuń je i trzymaj końcówkę w kierunku podłoża. Wdmuchnij powietrze przez otwór w końcówce słuchawki, kierując go w dół i od siebie. Następnie odwróć go i przedmuchaj powietrze po drugiej stronie, zanim przejdziesz do samych słuchawek i wydmuchaj wszelkie zanieczyszczenia, które dostały się do kratek głośników. Po usunięciu gumowych końcówek stają się one jedyną częścią wkładek dousznych, którą można bezpiecznie czyścić płynami. Jeśli zdecydujesz się wyczyścić oddzielone końcówki wodą, pozostaw je na noc do wyschnięcia na powietrzu, aby upewnić się, że nie pozostała wilgoć przed ponownym założeniem ich na wkładki douszne.

Jeśli ten podstawowy proces wystarczy, aby pozbyć się zanieczyszczeń i pozostawić wkładki douszne wyglądające na wystarczająco czyste, nałóż czystą, suchą ściereczkę z mikrofibry na wszystkie powierzchnie i wyczyść pozostały brud. Jeśli nagromadzenie jest stwardniałe i nie chce się ruszyć, trzymaj pod ręką puszkę lub dmuchawę, podczas gdy próbujemy poluzować lepką substancję.

Nie zapomnij o etui ładującym: Wymuszone powietrze i ściereczka z mikrofibry często wystarczają do wyczyszczenia wszelkich zabrudzeń przeniesionych z bezprzewodowych wkładek dousznych do etui ładującego.

Wykałaczki, waciki i inne pędzelki i skrobaczki

Podmuch powietrza rzadko wystarcza, aby się nagromadzić, zwłaszcza jeśli masz nadmiernie woskowate uszy (jestem tu dla ciebie i mój panie, obiecuję). Następnym etapem jest użycie małego narzędzia do rozbicia woskowiny lub nagromadzonych zanieczyszczeń bez ryzyka uszkodzenia. Masz zamiar wziąć kilof lub sondę do elementu elektronicznego, więc zachowaj ostrożność i ostrożność. Rozważ następujące narzędzia:

  • kawałek bawełny
  • Wykałaczki drewniane lub plastikowe
  • plastikowe narzędzie spudger (podobne do tego iFixit zawiera wiele zestawów naprawczych do samodzielnego montażu)
  • Drewniany szpikulec (zwykle używany do jedzenia/gotowania)
  • sucha szczoteczka (szczoteczki są w porządku, ale nigdy nie ryzykuj używania ich później do pielęgnacji zębów)
  • Środek do czyszczenia rur (typ artystyczny i rzemieślniczy)

Pamiętaj, że wybieramy narzędzia miękkie (bawełna, szczotki) lub twarde, ale niezbyt twarde (drewno, plastik), ponieważ metal może spowodować zarysowania lub uszkodzenie maskownic głośników lub plastikowej obudowy słuchawek. Jak zwykle chcemy zacząć od minimalnej inwazyjności i w razie potrzeby iść w górę.

W przypadku twardych plastikowych wkładek dousznych zacznij od bawełnianego wacika i spróbuj go połamać, a następnie wytrzyj zanieczyszczenia lub wosk z kratek głośników. przechyl je w dół, aby grawitacja pomogła w twoim przypadku. Jeśli wacik nie jest wystarczająco mocny, sięgnij po wykałaczkę, spaghetti lub drewniany szpikulec i ostrożnie oddziel osad od rogów i krawędzi wnęki głośnika.

W przypadku miękkich, gumowych końcówek jednym z najlepszych narzędzi może być wykałaczka – zmieści się w otworze na końcówkę osobnej słuchawki i zarysuje wewnętrzną ściankę. Pamiętaj również o czyszczeniu odsłoniętego stetoskopu bawełnianym wacikiem, szczoteczką lub wykałaczką, jeśli osadził się na nim wosk. Jeśli Twoje wkładki douszne są wyposażone w gumową płetwę lub grzebień, aby lepiej dopasować je do ucha, najlepiej wyszczotkować je szczoteczką do zębów. Środek do czyszczenia rur może być również bardzo przydatny do tych miękkich kawałków gumy, ale ze względu na metalowy pręt nie powinien być używany do niczego innego.

Po poluzowaniu uporczywych nagromadzeń wydmuchaj więcej powietrza z kanistra lub dmuchawy i sprawdź, czy to ostatecznie usunie zanieczyszczenia. Weź szmatkę do polerowania na wszystkich powierzchniach i miejmy nadzieję, że masz teraz wystarczająco czyste wkładki douszne.

Dodatkowa wskazówka: Trzymaj pod ręką zwilżony wodą ręcznik papierowy lub gąbkę, a wszystkie obrzydliwe rzeczy, które zbierają się na wykałaczce, możesz ostrożnie wytrzeć, pozostawiając mniej bałaganu. Przygotuj się na posprzątanie miejsca pracy po wszystkim, możesz być zaskoczony ilością zanieczyszczeń, które wychodzą podczas głębokiego czyszczenia długo zaniedbywanych słuchawek.

Najlepsze narzędzia do niektórych trudno dostępnych prac porządkowych

Jeśli poluzujesz trochę brudu, ale usunięcie go wymuszonym powietrzem lub szczotką okazuje się trudne, możesz wypróbować kilka innych narzędzi. Następujące narzędzia mogą być używane w połączeniu ze wszystkimi wcześniej wymienionymi narzędziami:

  • taśma maskująca lub taśma malarska
  • Stosowanie pasty lub żelu czyszczącego
  • Użyj odkurzacza z małą dyszą

Mamy nadzieję, że wystarczy użyć taśmy klejącej lub szpachli, aby wyciągnąć zanieczyszczenia z głębokich szczelin, aby wyczyścić wszystkie zakamarki w słuchawkach. Taśma maskująca lub taśma jest wystarczająco lepka, aby zbierać brud, ale wystarczająco lekka, aby nie pozostawiać żadnych śladów na powierzchni jak mocne taśmy.

Jeśli brud jest naprawdę głęboki na czubku słuchawki i trudno go dosięgnąć, taśma klejąca może go nie dosięgnąć. To tutaj może wejść kit (rodzaj używany w sztuce i rzemiośle do bezpiecznego mocowania rzeczy do ściany) lub żel czyszczący. Rozgrzej pastę, ugniatając niewielką jej ilość w dłoniach i przesuwając ją po dotkniętym obszarze.

W tym momencie zestaw wszystkich tych narzędzi powinien wyczyścić większość niechcianych materiałów głośnikowych. Niektóre szczególnie zabrudzone pędy mogą wymagać częstego i naprzemiennego nakładania mieszanki powietrza, ścierniwa i szpachli. Najważniejsze jest, aby pracować nad tym krok po kroku, aż wkładki douszne będą czyste.

Im częściej czyścisz wkładki douszne, tym mniej brudu i osadów oraz mniej narzędzi i smaru do łokci, których potrzebujesz. Jeśli zapobiegniesz zbytniemu zabrudzeniu wkładek dousznych, możesz mieć pewność, że będą działać dłużej i miejmy nadzieję, że będą mniej narażone na pogorszenie jakości dźwięku lub uszkodzenie.

Jak to często bywa, niewielka opieka profilaktyczna może pomóc uchronić Cię przed kosztownymi naprawami lub wymianami w przyszłości. Dlatego pamiętaj, aby przechowywać bezprzewodowe słuchawki douszne w etui ładującym, gdy nie są używane, chroń je przed dalszym gromadzeniem się, takimi jak kłaczki z kieszeni, i nie zapomnij o ich sprawdzaniu i czyszczeniu od czasu do czasu.

READ  Apple iPad Pro może wprowadzić zapierającą dech w piersiach technologię do iPhone’a

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top