Popyt na banki żywności wciąż rośnie

„Chciałbym nadal otrzymywać takie samo wsparcie ze strony społeczności” — mówi dyrektor generalny Ron Sim.

Według komunikatu prasowego Daily Bread Food Bank i North York Harvest po raz pierwszy w historii nowi klienci przewyższyli liczbę obecnych klientów w bankach żywności w Toronto, z 1,45 milionami odwiedzin w zeszłym roku. W oświadczeniu stwierdzono również, że oznacza to 61-procentowy wzrost klientów w stosunku do poprzedniego roku.

SooToday postanowił skontaktować się z lokalnym Centrum Społeczności Zupy Kuchennej, aby uzyskać aktualne informacje o tym, jak dzieje się w naszej społeczności.

„Wszystko idzie w ten sam sposób, w jaki przeszło przez większość pandemii” – powiedział Ron Sim, dyrektor generalny Sault Ste. Centrum Wspólnoty Mydlanej Kuchni Marie. „Mam tutaj dobry zespół wolontariuszy, co znacznie ułatwia sprawę. To ten sam zespół, który mieliśmy od marca zeszłego roku, kiedy to wszystko się zaczęło”.

„Obecnie obsługujemy od 150 do 180 osób dziennie” – powiedział.

Chociaż mamy nadzieję, że wkrótce ponownie otworzy się na posiłki w pomieszczeniach, niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 w okolicy skłonił lokalną kuchnię zupową do ponownego przemyślenia tej decyzji.

„Nadal nie jemy w domu i nie robimy zapakowanych lunchów. Ponieważ nasza liczba rośnie w mieście, nie otworzymy naszych drzwi przez jakiś czas” – powiedział Sim.

Jeśli chodzi o darowizny, wygląda na to, że kuchnia dla zup jest gotowa do Świąt Bożego Narodzenia, ale oczywiście więcej darowizn jest zawsze mile widziane.

„W Święto Dziękczynienia wiele szkół zorganizowało dla nas zbiórkę żywności i jesteśmy za to bardzo wdzięczni. 30 listopada odbędzie się kolejna kampania, we wtorek z darami, która, mamy nadzieję, poprowadzi nas przez mroźne zimowe miesiące, w których jest taka potrzeba wysoka.”

„Widzieliśmy ogromny wzrost liczby agencji przybywających, aby dostarczać żywność swoim klientom”, powiedział Sim, zapytany o obecną sytuację w Toronto. „To miasto było tak hojne i chciałbym nadal widzieć to samo wsparcie. Nie tylko dla nas, ale dla Saint Vincent i Armii Zbawienia i Algoma Harvest”.

READ  Chiny wzywają wysłannika Japonii w sprawie komentarzy byłego premiera Abe na temat Tajwanu

Sim zdaje sobie sprawę, że istnieje wielka potrzeba i mówi, że prawdopodobnie będzie ona nadal rosła, dopóki gospodarka się nie poprawi i miejmy nadzieję, że stopa inflacji zacznie spadać.

Do tego momentu prawie utknęliśmy w obliczu wygórowanych kosztów. Przy utrzymującej się inflacji, to, co kiedyś kosztowało nas 10 dolarów, to teraz 14 dolarów lub więcej, nawet w hurtowni.

Wraz ze wzrostem liczby COVID-19 Sim zachęca społeczność do zachowania bezpieczeństwa i przestrzegania protokołów. „Mam nadzieję, że wszyscy zdołamy przez to przejść i na koniec wyjdziemy silniejsi” – powiedział. „Zachęcamy również wszystkich do wspierania nie tylko nas, ale także każdej innej lokalnej organizacji non-profit”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top