Polskie pokazy nominowane do Oscara w Stanach Zjednoczonych

„Film został dobrze przyjęty. Wiele rozmów i komentarzy ”- powiedział BAP reżyser po pokazaniu filmu w Nowym Jorku. „Nie powinno być śladu” Jean P. MaduszyńskiKto jest w Stanach Zjednoczonych z główną rolą aktora Tomasz Żytech.

Według Matuzińskiego różnica w odbiorze filmu w Polsce i Stanach Zjednoczonych jest niewielka. „Dla mnie to potwierdza uniwersalność filmu” – podkreślił.

Tomik Smolarsky, kierownik pokazów filmowych i artystycznych w Instytucie Kultury Polskiej w Nowym Jorku, wyjaśnił, że jego fundacja od wielu lat wspiera kampanie oscarowe dla polskich filmów.

„Udzielamy wsparcia na wielu płaszczyznach. Wspieramy filmy zatrudniając profesjonalne firmy PR, które specjalizują się w tego typu reklamie, współpracując z tymi firmami lub prowadząc pokazy w Nowym Jorku i Los Angeles.”

Firma prowadzi też podobną kampanię dla tegorocznego nominowanego do Oscara filmu „Zostaw żadnych śladów”.

„Organizujemy pokazy dla czasopism i członków akademii z udziałem m.in. reżysera i głównego aktora Thomasa Zigziga. Polska firma filmowa również wspiera te kampanie ”- powiedział Smolarki.

Matuszyńskiego ma miejsce w 1983 roku. Pomimo zawieszenia w kraju nadal obowiązuje stan wojenny wprowadzony przez władze komunistyczne w celu stłumienia opozycji w ramach Partii Solidarności. 12 maja Crescors Presmik, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, został aresztowany i dotkliwie pobity przez patrole policyjne. Przymec umiera po dwóch dniach bólu.

READ  Joswiak pomaga Polsce zakwalifikować się do Mistrzostw Świata, aby wygrać Albanię - blog

Jedynym świadkiem tego straszliwego ataku był Żurek Popiel, jeden z kolegów Gresekorsa, który postanowił walczyć o sprawiedliwość i zeznawać przeciwko policji. Po pierwsze, aparat państwowy, w tym MSW, nie docenił wagi sprawy. Ponieważ jednak ulicami Warszawy za trumną Priscilli maszerowało ponad 20 000 osób, władze postanowiły wykorzystać wszelkie możliwe środki przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich zdyskredytować i uniemożliwić zeznania w sądzie.

Rozpoczyna się operacja Jr., którą osobiście nadzoruje minister spraw wewnętrznych generał Cheslaw Kisak, której głównym celem jest uniemożliwienie Uricowi ujawnienia prawdy i krytyka ratowników medycznych, którzy zabierają go na izbę przyjęć po uderzeniu Priscilli. Tajna policja, która monitoruje życie prywatne Gorika i jego rodziców 24 godziny na dobę, jest naciskana przez władze, aby media i prokuratura miały tylko „prawa” do opinii publicznej. Aktualności. Z drugiej strony Barbara Sadovska nie straciła wiary w sprawiedliwość.

Sprawdź więcej:

Farmer szuka żony: czy Camila popełniła błąd w wyborze? Co z resztą?

Bohaterka „Kuchennych rewolucji” nie żyje. Córka, która ujawniła szokujące fakty

Karolina Kroska przyznała, że ​​cierpi na nieuleczalną chorobę

Aby uzyskać więcej zakulisowych wiadomości o filmach, gwiazdach, programach telewizyjnych, ekskluzywnych wywiadach i najgorętszych premierach, odwiedź naszą stronę internetową. Rozrywka na Facebooku. Film.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top