Polski Sąd Apelacyjny uchyla wyrok przeciwko historykom masakry | Polska

Polski Sąd Apelacyjny uchyla wyrok przeciwko dwóm czołowym historykom Holokaustu oskarżonym o zniesławienie. Sprawa obserwowana z bliska II wojna światowa w Polsce rodzi pytania o wolność badań.

Wytoczono pozew cywilny przeciwko prof. Barbarze Engelking i prof. Janowi Krabowskiemu za ich książkę o współudziale Polaków katolickich w ludobójstwie Żydów podczas okupacji hitlerowskich Niemiec. Polska.

Night With End udokumentowało wiele takich spraw, ale powództwo wytoczyła synowa Edwarda Malinowskiego, wojennego burmistrza wsi Malinov w północno-wschodniej Polsce.

W książce czytamy, że miejscowi Żydzi mogli zostać zmasakrowani przez wojska niemieckie.

W lutym, Dwór pod Angelkings i Krabowski nakazał przeprosić LesciaskąIch twierdzenie zostało uznane za „fałszywe”.

W poniedziałek sędzia polskiego Sądu Apelacyjnego uchylił to orzeczenie, choć nie mówił o ścisłości tekstu książki.

Zamiast tego Jonah Vinevska-Sadomska nazwała sprawę „niedopuszczalnym naruszeniem wolności badań naukowych i wolności słowa”.

„Sala sądowa nie jest odpowiednim miejscem na debatę historyczną” – dodał sędzia.

Vinevska-Sadomska stwierdziła, że ​​sprawdzenie metody badawczej czy surowca jest „niedopuszczalną cenzurą i ingerencją w wolność badań i pracy naukowej”.

Werdykt został pozytywnie przyjęty przez Krabowskiego i Enkelkinga, którzy w swoim poście na Facebooku ogłosili go „wielkim sukcesem”.

„Z wielką radością i satysfakcją przyjmujemy werdykt, że będzie on miał bezpośredni wpływ na wszystkich polskich uczonych, a zwłaszcza historyków. Masakra, “Oni powiedzieli.

Warszawska organizacja, która wspiera Lessiaskę, zapowiedziała odwołanie do Sądu Najwyższego.

Sprawa toczyła się w napiętym politycznym środowisku, krytycy oskarżali nacjonalistyczny rząd o próby wybielenia polskiej historii i nie zachęcanie do akademickiego śledztwa w sprawie współpracy.

Yat Washham z obu stron Atlantyku upamiętnił Holokaust i potępił pozew o zniesławienie ze strony różnych żydowskich organizacji i badaczy.

Niemal 6 mln Polaków, w tym 3 mln Żydów, zostało zniszczonych podczas okupacji hitlerowskiej w latach 1939-1945.

Stosunek katolickich Polaków do żydowskich sąsiadów był bardzo różny w czasach, gdy nawet ofiarowanie Żydowi szklanki wody mogło być karane śmiercią.

Było wiele udokumentowanych przez historyków przypadków zaniedbań, a czasem okrucieństwa wobec żydowskich Polaków, ale było też wiele historii o odwadze.

Ponad 7000 Polaków niż jakikolwiek inny kraj zostało nazwanych „sprawiedliwymi w narodach”, co Izrael używa, aby opisać nie-Żydów, aby ratować życie przed zagładą Żydów.

Temat polskich zbrodni na Żydach został zakazany w czasach komunizmu, a nowe ujawnienia polskiego niewłaściwego postępowania w ostatnich latach spowodowały niepowodzenia.

Rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość zobowiązała się walczyć z niesprawiedliwym przedstawianiem polskich wykroczeń i chce propagować pamięć o bohaterstwie i poświęceniu. Wielu badaczy i rząd izraelski oskarżają polski rząd o wybielanie historii.

READ  Ciało Johna Lytyasky'ego odkrył specjalny zespół polskich nurków. Wyszukaj szczegóły

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top