Polski rekord BMI rośnie wraz z poprawą produkcji i zamówień | ஒடி

Wyższą produkcję napędza przede wszystkim popyt krajowy, ale zamówienia zagraniczne rosły w tempie zbliżonym do tego, co widzieliśmy w marcu, najwyższego poziomu od ponad 7 lat. Backlinki produkcyjne wciąż rosną i osiągają rekordowe poziomy. Z jednej strony odzwierciedla to silny popyt, ale występują również zakłócenia w łańcuchu dostaw; Pomyśl o globalnym braku półprzewodników.

Zatrudnienie w przemyśle rośnie od 2017 roku w bardzo szybkim tempie

Zatrudnienie w przemyśle rośnie od 2017 roku w bardzo szybkim tempie. Nie ma już potrzeby zastępowania odizolowanych pracowników, co oznacza realny wzrost zdolności produkcyjnych i wyższy wzrost płac. W rzeczywistości widzieliśmy już wzrost płac w szczytowym momencie epidemii, ponieważ był tak duży popyt na pracowników.

Firmy zgłaszają większą presję cenową na podstawie cen nakładów i wyrobów gotowych. . Jest to zgodne ze wzrostem PPI w kraju, na przykład w Chinach. Odzwierciedla mnóstwo czynników, od rosnących cen komponentów po transport i siłę roboczą. Producenci przenoszą rosnące koszty na konsumentów w obliczu silnego popytu. Oprócz oczekiwanego ożywienia w usługach sugeruje to również podniesienie kluczowej inflacji w nadchodzących miesiącach.

Kody pomocnicze dla produkcji, zamówień i dostępu do zatrudnienia są na najwyższym poziomie od 2014-17. Zakłócenia w dostępie do dostaw są nadal wysokie (wskaźniki ratingu backlinków i zakupów własnych towarów są najwyższe od 2003-04), a komponenty cenowe czwarty miesiąc z rzędu osiągają rekordowe poziomy.

Badania BMI koncentrują się na dużych firmach, zwykle będących częścią europejskich łańcuchów produkcyjnych, więc wysokie wyniki pomagają strefie euro ogólnie osiągać dobre wyniki

Wskaźniki makroekonomiczne potwierdzają silne rozmachu w usługach i handlu rynkowym. Handel nadal zdobywa konsensus. Branża została dotknięta globalnymi zakłóceniami dostaw. Tak więc presja kosztowa powinna być kluczowym czynnikiem wzrostu CBI w Polsce.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top