Polska zwraca się do UE o zniesienie kar w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa – Politico

Polska zwraca się do UE o zniesienie kar w wysokości miliona euro dziennie za kontrowersyjną reformę sądownictwa – Politico

Polska oficjalnie on zapytał Unia Europejska zawiesiła w zeszłym roku karę 1 miliona euro nałożoną przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

Polski Minister Spraw Europejskich Simon Szynkowski i Sec powiedział dziennikarzom Wniosek o zawieszenie kar nałożonych przez TSUE w październiku 2021 r. został złożony w piątek, argumentując, że „nowe okoliczności prawne” i „wyrok TSUE zostały wykonane”.

Polska Nałożono grzywnę 1 milion euro dziennie za sprzeciwienie się zawieszonemu orzeczeniu najwyższego europejskiego sądu Reformy sądownictwa oraz przywrócić niezawisłość sędziów.

Chinkowski lub Czek powiedział Kontrowersyjna Izba Dyscyplinarna, wybrana przez parlament większością prawicowej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która miała uprawnienia do zawieszania sędziów i obniżania ich wynagrodzeń, została zastąpiona. Izba Odpowiedzialności Zawodowej„Gwarantuje wolność”. Krytycy twierdzą, że To mylące, bo członków Izby wybiera Prezydent RP Andrzej Duda, który również był członkiem PiS.

On zostało dodane Warszawa czeka teraz na odpowiedź Komisji Europejskiej i zapowiedziała, że ​​w przyszłym tygodniu pojedzie do Brukseli w celu zabezpieczenia dostępu Polski do funduszy unijnych. The Prowizja zostaje zawieszona To już koniec Polska odmawia podporządkowania się O normy europejskiej demokracji i prawa.

READ  Cofland odnotował w Polsce cały rok 11 miliardów złotych sprzedaży

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *