Polska wygrywa 800 m na Polish Track and Field Meet po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Poparł swój inspirujący występ jako Australijczyk Peter na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, wygrywając 800 m mężczyzn na nocnym zawodach lekkoatletycznych w Polsce.

Mężczyźni z Tokio zawładnęli wyobraźnią australijskiej publiczności, kiedy zajęli czwarte miejsce w finale na 800 metrów.

Dwa tygodnie później zwyciężył na Memoriale Wiesława Mania w Szczecinie w czasie 1 minuty 45,49 sekundy.

Patrick Tobek z Bolta, który zdobył brązowy medal w Tokio, zajął ósme miejsce w 1:47,24.

„Zdecydowałem się głodować po Tokio”, napisał na Twitterze, po swoim sukcesie w Schschin.

Ładowanie

Został pierwszym Australijczykiem, który osiągnął finał olimpijski mężczyzn na 800 m od 53 lat podczas zawodów medalowych w Tokio.

Celował we wczesnych rundach, ustanawiając krajowe rekordy zarówno w biegu (1:44.13), jak i półfinale (1:44.11).

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio w półfinale na 800 metrów Peter Paul z Australii awansował na drugie miejsce, pokonując Francję i Stany Zjednoczone.
Pol (z prawej) ustanowił krajowe rekordy zarówno w biegu, jak iw półfinale w Tokio.(

AB: Peter David Joseph, teczka

)

Podążył za złotymi i srebrnymi medalistami Kenii Emmanuelem Gorerem (1:45,06) oraz Fergusonem Rodichem (1,45,23) i Tobkiem (1:45,39) z czasem 1:45,92, tworząc odważny występ w finale.

Przed próbami, takimi jak w Tokio, Ralph Double był ostatnim Australijczykiem, który zakwalifikował się na 800 metrów mężczyzn na igrzyskach olimpijskich.

Dowbell zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 r., wyrównując ówczesny rekord świata 1: 44,40.

Czas był australijskim rekordem do 2018 roku, kiedy został pobity przez partnera treningowego Paula Tengla, Josepha Tengala (1: 44.21).

Paul i Deng trenują pod okiem trenera Justina Rinaldiego w Melbourne.

READ  Polska: podobno TVP organizuje ogólnokrajową selekcję do Eurowizji 2022