Polska wybierze lokalnie wpis Vision Eurovision 2022

W zeszłym miesiącu polski nadawca DVB potwierdził swój udział w Eurowizji 2022. Po otwarciu zgłoszeń do ich zgłoszenia nadawca potwierdza drugą wewnętrzną selekcję z rzędu. Wiadomość pojawia się, gdy Związek Muzyków Polskich wzywa DVB do skupienia się na polskich autorach piosenek na Eurowizję w lipcu.

W sierpniu dyrektor DVB Jasek Kurski potwierdził udział Polski w Eurowizji 2022, która odbędzie się we Włoszech. W tym tygodniu, Po otwarciu zgłoszeń nadawca potwierdził, że ich zgłoszenie z 2022 r. zostanie wybrane lokalnie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 listopada.

Wybrany proces zostanie wybrany w dwuetapowym procesie selekcji wewnętrznej. Pięcioosobowy panel wybierze pierwsze trzy działania i przejdzie do drugiego etapu. Jury ma jednak również prawo dodawać prace, które nie zostały przesłane w otwartym naborze. Działania 3-15 trafią do drugorzędnych, a pozostałe wejścia zostaną ustalone na poziomie 1-10. Piosenka, która zdobędzie najwięcej punktów, zostanie zwycięzcą. W przypadku remisu lider zespołu wyłoni zwycięzcę.

Werdykt trybunału arbitrażowego ma zostać ogłoszony do 2 stycznia. Natomiast Raffles jest jednym z ostatnich artystów potwierdzonych na sezon 2021.

Zapewnienie procesu selekcji odbywa się zgodnie z apelami Stowarzyszenia Muzyków Polskich Polscy autorzy piosenek powinni mieć pierwszeństwo przed międzynarodowymi zespołami. Zgodnie z przepisami akty nie muszą być obywatelami polskimi do złożenia, ale muszą być rezydentami.

Polska w Eurowizji 2021

W ubiegłym roku TVP wygrała dwuetapowy finał krajowy Sansa Na za egzamin wstępny do Eurowizji 2020. Zwyciężczyni Voice of Poland 10 Alicia Sembliska wygrała egzamin z “Imperami”. Musiał wystąpić w pierwszej połowie drugiego półfinału, zanim mecz mógł zostać odwołany.

W 2021 TVP nie chce ponownie wybrać Alicii na Eurowizję 2021. Zamiast tego Rafas Brozowski został wybrany lokalnie do reprezentowania Polski z „The Ride” w Roftam. Nie zakwalifikował się z drugiego półfinału, zajmując 14. miejsce z 35 punktami, co oznacza trzecią z rzędu dyskwalifikację Polski.

READ  Polska dopuściła udział w działaniach certyfikacyjnych North Stream 2

Kogo chcesz następnie reprezentować Polskę? Daj nam znać! Aktualizuj następujące informacje @ESCXTRA na Twitterze, Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Również śledź nas Na Spotify I Światło internetowe Sprawdź nasze reakcje na wiadomości przed finałowym sezonem krajowym 2022!

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top