Polska wybiera Westinghouse na budowę swojej pierwszej elektrowni jądrowej – POLITICO

Polska wybiera Westinghouse na budowę swojej pierwszej elektrowni jądrowej – POLITICO

Polska przyznała kontrakt na budowę swojej pierwszej elektrowni jądrowej amerykańskiemu przedsięwzięciu, ponieważ kraj stara się spalać mniej węgla i zwiększać swoją niezależność energetyczną.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział pod koniec piątku, że rząd w Warszawie wybrał Westinghouse do projektu atomowego. Ćwierkać Pochwalił „niezawodną, ​​bezpieczną technologię” amerykańskiej firmy.

„Silny sojusz polsko-amerykański gwarantuje sukces naszych wspólnych wysiłków” – powiedział Morawiecki.

Zgłoszono Westinghouse udeptać Francuzi EDF i południowokoreańska państwowa firma Korea Hydro & Nuclear Power za umowę.

Rzecznik polskiego rządu Piotr Mueller powiedział w sobotę, że administracja na środowym posiedzeniu podejmie decyzję o rozpoczęciu procedur środowiskowych i inwestycyjnych – podała agencja Associated Press. zgłoszone. Muller powiedział, że elektrownia jądrowa w północnej Polsce będzie wymagała poprawy infrastruktury, w tym dróg.

Sekretarz ds. Energii USA Jennifer Granholm z zadowoleniem przyjęła decyzję Warszawy, mówiąc: „Duży krok W umacnianiu naszych relacji z Polską dla przyszłych pokoleń.”

„To ogłoszenie wysyła również jasny sygnał do Rosji: nie pozwolimy im już na uzbrajanie energii”. Granholm powiedział w tweecie. „Zachód zjednoczy się przeciwko tej niesprowokowanej agresji, jednocześnie dywersyfikując łańcuchy dostaw energii i poprawiając współpracę klimatyczną”.

READ  Polacy kupujący nieruchomości zarejestrowane w Hiszpanii

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *