Polska: Tysiące przybywają na paradę Warsaw Pride | Prawa LGBT

Tysiące osób przemaszerowało w sobotę przez centralną Warszawę w „marszu równości”, a działacze twierdzili, że homoseksualizm rośnie. Polska W ostatnich latach.

Prawa LGBT Stała się centralnym elementem szerszej walki w kraju między liberałami a religijnymi konserwatystami, którzy podkreślają potrzebę bardziej tolerancyjnego i integracyjnego społeczeństwa.

Wśród morza tęczowych flag maszerujący zgromadzili się przed najwyższym neogotyckim pałacem kultury i nauki w centrum Warszawy, z DJ-ami ze sceny przed rozpoczęciem parady.

„Marsz Równości to święto osób LGBT i wszystkich tych, którzy muszą walczyć o swoje prawa” – powiedział Sylvester Simokovsky, 22-letni pracownik restauracji.

„Homofobia to duży problem w Polsce. Jest wielu ludzi, którzy nie potrafią sobie z tym poradzić i sami się zabijają”. Sytuacja osób LGBT w Polsce jest godna ubolewania, dlatego jestem tutaj – aby ich wspierać. ”

Działacze na rzecz praw LGBT trzymają balony i billboardy w stolicy Polski. Fot. Vojtech Radowski / AFP / Getty Images

Politycy i duchowni zostali oskarżeni o podżeganie do homoseksualizmu w Polsce. Niektórzy konserwatyści twierdzą, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom, ale sprzeciwiają się temu, co nazywają „ideologią LGBT”.

Tymczasem nacjonalistyczny rząd Victora Orbana jest na Węgrzech w sojuszu z rządzącą Polską partią Prawo i Sprawiedliwość (PIS). Wprowadził prawo Zakaz „wizualizowania i promowania homoseksualizmu” poniżej 18 roku życia.

– Robi się coraz trudniej… ale jednocześnie pojawia się coraz większy opór – powiedziała Marta Borkowska, 37-letnia konsultantka biznesowa, odnosząc się do sytuacji osób LGBT na Bliskim Wschodzie oraz Bliski Wschód. Europa.

Zapytany, co powiedziałby ludziom, którzy sprzeciwiali się marszowi, odpowiedział: „Powiem: ‘Nie bój się’. ”

READ  Polski prawicowy rząd odwołuje dyrektora wiodącego muzeum sztuki współczesnej jako ostatni cios na scenie kulturalnej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top