Polska TVP pomaga w organizacji Eurowizji 2023

Ponieważ ogromny sukces Ukrainy podczas Wielkiego Finału w ubiegłą sobotę jest nadal zielony w naszych umysłach, wielu zastanawia się, jaki będzie sukces zespołu Kałusz na Eurowizji w przyszłym roku. Po Wielkim Finale wypuszczono EBU Oświadczenie Powiedzieli, że zaczną planować Eurowizję 2023 z odnoszącym sukcesy nadawcą UA: PBC.

Wsparcie z Polski

Oczywiście w związku z toczącą się na Ukrainie wojną po zajęciu Rosji, pojawią się wyjątkowe wyzwania w zorganizowaniu bezpiecznego i bezpłatnego wydarzenia dla wszystkich. Niestety, Ukraina nie będzie w stanie zorganizować Eurowizji w przyszłym roku we własnym kraju i nie będzie mogła odmówić sobie szacunku dla gospodarzy, ponieważ EBU będzie szukała innego kraju goszczącego.

W rozmowie z polskim serwisem informacyjnym Plejata prezes TVP Jacek Kurski omawia możliwość pomocy Polski w organizacji turnieju na Ukrainie. Wywiad odbył się po drugim półfinale, ale przed Wielkim Finałem. Dlatego zanim Ukraina zostanie potwierdzona jako zwycięzca Eurowizji.

Zapytany o możliwy scenariusz zwycięstwa Ukrainy Jacek Kurski zapewnia TVP, że rzeczywiście zrobią, co w ich mocy, by pomóc sąsiadom. Według Kurska Polska jest „zawsze otwarta na pomoc”. Chociaż ta opcja jest pewna, zauważa, „istnieją również zasady, które wiążą nas jako skarb państwa, podmiot publiczny”. Oznacza to zasady, których nadal muszą przestrzegać i konkretny budżet, którego muszą przestrzegać. Konkluduje: „Nie mogę składać obietnic w tej sprawie poza ogólną dobrą wolą”.

Inne potencjalne kraje przyjmujące

Potwierdził je już hiszpański nadawca RTVE Będzie gotowy do zorganizowania Eurowizji I wesprzyj Ukrainę w związku z systemem. Dyrektor RTVE María Eizaguirre potwierdziła swój zamiar po wielkim finale Konkursu Piosenki Eurowizji w La Una.

Rzecznik zwrócił się do UA: PBC, aby potwierdzić, że Hiszpania „wspiera Ukrainę we wszystkim, co jest związane z systemem”. RTVE potwierdza, że ​​Hiszpania zapewni sobie wsparcie, jeśli Ukraina nie będzie w stanie zorganizować turnieju. Hiszpański nadawca zapowiada, że ​​będzie kontynuował swoją ofertę tylko wtedy, gdy Ukraina zgodzi się na taki ruch.

READ  Maksim Chmerkowski wrócił do Polski, by pomóc ukraińskim uchodźcom

Podobnie Sietse Bakker jest producentem wykonawczym Konkursu Piosenki Eurowizji Wskazał, że byłaby to okazja do odwiedzenia krajów, które ostatnio były gospodarzami wydarzenia, na przykład Holandii. Holenderscy nadawcy Awrotros I NPO Komentowali również wiadomości, twierdząc, że jest za wcześnie, aby mówić cokolwiek o możliwej nowej wersji w Holandii. Jeśli EBU zwróci się do nich o reorganizację wydarzenia, weźmie pod uwagę wszystkie zaangażowane strony.

Historia, która wydarzyła się do tej pory

Orkiestra Kałusza wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 w Turynie w ostatnią sobotę z 631 punktami. Ich telewizyjny wynik 939 oznacza 93% maksymalnej liczby, a 28 krajów wysyła swoje maksymalnie dwanaście punktów do „Stefanii”.

Wkrótce Zwycięstwo UkrainyZaczęły pojawiać się raporty na temat organizacji Eurowizji w przyszłym roku. Prezydent Ukrainy Żeleński powiedział, że jego kraj będzie pracował nad organizacją przyszłorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Zaproponował przywitanie uczestników i gości pewnego dnia w mieście Mariupol, mocno dotkniętym inwazją rosyjską. EBU skomentował Twierdząc, że współpracuje z ukraińskim nadawcą UA: PBC nad konkurencyjnymi wyzwaniami na Ukrainie.

Co sądzisz o możliwości zorganizowania Eurowizji w Polsce? Powiadom nas! Bądź na bieżąco TwitterESCXTRA na Twitterze, @Escxtra na Instagramie A nasze polubienia Strona na Facebooku Najnowsze aktualizacje! Upewnij się też, że nas śledzisz Na Spotify Najnowsza muzyka z Twoich ulubionych występów Eurowizji.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top