Polska: Total Energies i KGHM łączą siły, aby wytwarzać przybrzeżną energię wiatrową.

Paryż – () — Informacje prawne:

TotalEnergies (Paryż: TTE) (LSE: TTE) (NYSE: TTE) i KGHM podpisały umowę partnerską dotyczącą udziału na zasadach 50/50 w polskim przetargu rządowym na rozwój przybrzeżnych projektów wiatrowych.

Rząd uruchomił nowy program aukcyjny obejmujący 11 obszarów na polskim Bałtyku, aby wykorzystać potencjał silnej energetyki wiatrowej na Bałtyku dzięki sprzyjającej pogodzie.

Partnerstwo zostanie utworzone w oparciu o siłę obu firm. TotalEnergies wzmocni swoją sprawdzoną wiedzę fachową w zakresie operacji morskich, swoje doświadczenie w zarządzaniu projektami na dużą skalę oraz swoje relacje z globalnymi sieciami dystrybucji. KGHM jako duża polska grupa państwowa wniesie swoją wiedzę o polskim rynku.

Biorąc pod uwagę jedną lub więcej farm wiatrowych, partnerzy zmobilizują najlepsze zasoby, aby rozwinąć te projekty z najwyższą jakością i terminami dostaw, z wysokim poziomem treści lokalnych, poprawiając w ten sposób lokalny przemysł, tworząc miejsca pracy w Polsce i przyczyniając się do dystrybucji. Zielona energia elektryczna w konkurencyjnych cenach.

„Rozwój wiatru przybrzeżnego przyczynia się zarówno do transformacji energetycznej Europy, jak i bezpieczeństwa dostaw. Przy sprzyjającej pogodzie Polska jest dobrze przygotowana do udziału w rozwoju tego obiecującego rynku” – powiedział. Patrick Pouyanné, prezes i dyrektor generalny TotalEnergies. „Cieszymy się, że możemy współpracować z KGHM, aby odpowiedzieć na polskie przetargi na lotnictwo morskie. Wspólnie zmobilizujemy całą naszą wiedzę, aby sprostać wyzwaniom tych projektów i przyczynić się do realizacji celów Polski w zakresie energii odnawialnej.

„W strategii KGHM zapowiedzieliśmy, że do 2050 roku osiągniemy neutralność klimatyczną. Przeszliśmy etap planowania i prowadzimy konkretne działania. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania szeregu projektów morskich i oceanicznych. Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź SA „Współpraca z francuskim partnerem w projekcie morskiego wiatru wydaje się bardzo obiecująca” – dodał.

Całkowite energie i morskie powietrze

TotalEnergies już rozwija portfolio nadmorskich projektów wiatrowych o łącznej mocy ponad 10 GW, z czego 2/3 jest ustalona poniżej, a 1/3 pływa. Projekty te znajdują się w Wielkiej Brytanii (projekt Seagreen, Outer Dowsing, Erebus, ScotWind), Korei Południowej (projekt Bada), Tajwanie (projekt Yunlin), Francji (projekt Eolmed) i Nowym Jorku (projekt New York Bight). Spółka może również brać udział w konkurencyjnych przetargach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Francji, a także w Norwegii i Polsce.

O TotalEnergies

TotalEnergies to globalna firma multienergetyczna, która produkuje i sprzedaje energię na całym świecie: ropę i biopaliwa, gaz ziemny i green gas, odnawialne źródła energii i energię elektryczną. Ponad 100 000 naszych pracowników jest zawsze zaangażowanych w energię, która jest bardzo przystępna cenowo, czysta, wysoce niezawodna i dostępna dla jak największej liczby osób. Firma Total Energy, działająca w ponad 130 krajach, przyczynia się do zrównoważonego rozwoju we wszystkich swoich wymiarach, co stanowi podstawę swoich programów i działań na rzecz dobrobytu ludzi.

@TotaleNergies. | Całkowite energie | Całkowite energie | Całkowite energie

O KGHM

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwarzaniem cennych surowców naturalnych. Położona w południowo-zachodniej Polsce największa w Europie ruda miedzi znajduje się w jej sercu. Realizując naszą strategię, systematycznie wzmacniamy międzynarodową pozycję KGHM. Firma posiada obecnie zdywersyfikowany geograficznie profil projektów górniczych. Działa na trzech kontynentach: Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Kontrolowana przez KGHM spółka zasobów rud miedzi gwarantuje wiodącą pozycję w branży wydobywczej. W swoim portfolio posiada takie metale jak molibden, pallad i nikiel, co toruje KGHM drogę do zdobycia silnej pozycji wśród zdywersyfikowanych światowych górników.

Uwaga ostrzegawcza

Niniejsza informacja prasowa nie ma żadnych konsekwencji prawnych i służy wyłącznie do celów informacyjnych. TotalEnergies SE Spółki, które posiadają bezpośrednie lub pośrednie inwestycje, są odrębnymi kancelariami prawnymi. TotalEnergies SE nie ponosi odpowiedzialności za ich działania lub błędy. Terminy „firma” lub „firma Total Energies” odnoszą się do TotalEnergies SE jako całości oraz do spółek, które kontrolują ją bezpośrednio lub pośrednio. Takie terminy są używane dla wygody tylko do bieżących celów komunikacyjnych. Podobnie terminy „my”, „nasze” i „nasze” mogą być ogólnie używane w odniesieniu do spółek zależnych lub tych, którzy dla nich pracują. Niniejszy dokument może zawierać informacje i raporty dotyczące przyszłości, oparte na różnych danych ekonomicznych i założeniach przyjętych w danym środowisku gospodarczym, konkurencyjnym i regulacyjnym. W przyszłości mogą wprowadzać w błąd i podlegać wielu czynnikom ryzyka. TotalEnergies SE ani żadna z jej spółek zależnych nie przyjmie obowiązku publicznego aktualizowania jakichkolwiek perspektywicznych informacji lub stwierdzeń, motywów lub trendów zawartych w tym dokumencie w wyniku nowych informacji, przyszłych wydarzeń lub czegokolwiek innego.

READ  Polska zgłasza obawy związane z polskim traktowaniem migrantów pozostawionych na granicy białoruskiej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top