Polska spadła do San Marino, a Fabiański wycofał się z kadry narodowej

Lukas Fabiański z Polski reaguje, gdy kibice machają do jego zmiennika w jego ostatnim meczu dla PGE Narodovy, Warszawa, Polska 9 października 2021 w Polsce. [Photo/Agencies]

WARSZAWA – Polska pokonała San Marino 5:0 w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA, a bramkarz Łukasz Fabiański oficjalnie odszedł w sobotę z reprezentacji w Warszawie.

Przełamanie impasu zajęło gospodarzom 10 minut, gdy główką Carol Svitersky pokonał Elijaha Benedetiniego z lewego skrzydła i pozyskał Presmislava Plasettę.

W 20. minucie obrońca San Marino, Christian Broley, zaskoczył swojego bramkarza nieudaną próbą zablokowania dośrodkowania Presmisława Frankowskiego.

Polacy zakończyli mecz pięć minut po przerwie, a Tomas Ketciora był bardzo blisko 3:0. Zastępcy Adam Buxa i Christophe Biotech nie przegapili swoich szans w finale.

Sobotni mecz będzie ostatnim dla Polski bramkarza West Ham United Łukasza Fabiańskiego. 36-latek ogłosił swoją decyzję o wycofaniu się z kadry narodowej.

Fabiański rozpoczął grę między słupkami iw 57. minucie został zastąpiony przez Radosława Majeki. Bramkarz nie mógł powstrzymać łez, gdyż zarówno zawodnicy zespołu, jak i widzowie wznieśli głośny aplauz.

Z Anglią prowadzącą z 19 punktami jest bardzo blisko przypieczętowania swojego miejsca w finale Mistrzostw Świata. Polska jest trzecia z 14 punktami, o jeden mniej niż druga Albania.

Drużyny zmierzą się we wtorek w Tranie. Tylko zwycięzcy z każdej grupy zakwalifikują się bezpośrednio do finału Pucharu Świata, natomiast wicemistrzowie awansują do play-offów.

READ  Punk rocker staje się niemożliwym polskim brokerem mocy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top