Polska reprezentuje 100 000 zgonów związanych z kovidami w miarę zbliżania się fali omigracyjnej

(Bloomberg) – Liczba ofiar śmiertelnych polskiego kowboja osiągnęła we wtorek 100 000, a kraj wciąż jest gotowy na erupcję wariantu Omigron.

Według danych Eurostatu, jednego z najgorszych wyników dla UE, średnia wysoka śmiertelność podczas epidemii w Polsce wynosi ponad 20%. W ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce notowano o 190 tys. zgonów rocznie więcej niż średnia roczna w ciągu trzech lat poprzedzających epidemię, jak wynika z danych rejestrowych.

Wysoka śmiertelność może być wynikiem luk w systemie opieki zdrowotnej między luźnymi kontrolami przez większą część ubiegłego roku a 55% pełnym wskaźnikiem szczepień. To mniej niż średnia UE, ale wyższa niż w innych krajach wschodnich UE, takich jak Słowacja czy Bułgaria, które mają najniższe proporcje w grupie 27 członków.

Obawiając się publicznego sprzeciwu, rząd niechętnie wprowadza nowe kontrole epidemii. Jarosław Kaczyński, obecny lider Polski i lider partii rządzącej, powiedział w zeszłym miesiącu, że władze walczą o egzekwowanie istniejących przepisów antywirusowych, w tym noszenie masek w zamkniętych przestrzeniach.

Chociaż minister zdrowia Adam Nietzsche powiedział, że potrzebne są nowe przepisy, spodziewa się, że szpitale zostaną przytłoczone nowymi epidemiami, a jego apel zostanie prawdopodobnie zignorowany przy słabym poparciu politycznym w gabinecie.

© 2022 Bloomberg LP

READ  Doradca Donalda Trumpa pozwał do sądu za rozpowszechnianie teorii spiskowych

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top