Polska pogłębia sojusz z amerykańskimi eksporterami LNG

Polska spółka energetyczna PGNiG podpisała umowę z amerykańską firmą Sembra (HOA) na zakup 3 mln ton LNG rocznie z portfela projektów Sembra w Ameryce Północnej.

HOA przygotowuje grunt pod negocjacje i finalizację ostatecznych 20-letnich umów sprzedaży i zakupu LNG w wysokości 2 mln ton rocznie z proponowanego projektu Cameroon LNG Phase 2, który ma być rozwijany w Luizjanie i 1 mln ton rocznie z proponowanego portu . Projekt Arthur LNG jest budowany w Teksasie.

PGNiG będzie miało możliwość w 2022 roku redystrybuować moduły z projektu Cameroon LNG Phase 2 do Port Arthur LNG.

Oczekuje się, że pierwsze dostawy oparte na formule Phoebe rozpoczną się w 2027 roku, co oznacza, że ​​za wysyłkę będzie odpowiadać kupujący, PGNiG.

Polska zaczęła Leasing statków i budowanie własnej floty Aby sprostać takim potrzebom żeglugowym, pierwszy ładunek LNG został dostarczony do Polski w tym tygodniu przez tankowiec wyczarterowany przez PGNIG.

Sembra Infrastructure i PGNIG z niecierpliwością czekają na dalsze działania w kierunku ram ograniczania, łagodzenia i raportowania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości LNG.

PGNIG już istnieje Długoterminowe umowy na odbiór LNG Venture Global z siedzibą w USA i Katar.

Motywacja

Polska, która ma wielowiekową historię bycia obiektem inwazji, dążyła do niezależności od rosyjskiego gazu jeszcze przed swoim terminalem importowym LNG w Świnoujściu. Otwarte w 2015 r..

Oczekuje się, że starania o osiągnięcie niezależności gazowej zostaną zakończone do końca 2022 r. wraz z przejęciem LNG i głównych połączeń gazociągowych do Norwegii i Litwy.

Ale nawet te plany trzeba przyspieszyć po Polsce i Bułgarii Odłączony od rosyjskiego gazu Po odmowie ukłonu się Kremlowi na początku tego miesiąca zażądali zapłaty w rublach.

„LNG jest już jednym z filarów naszej zdywersyfikowanej strategii poprawy bezpieczeństwa energetycznego Polski i wzmocnienia potencjału biznesowego Grupy PGNiG. – powiedział Olejniczak.

Sembra ze swej strony jest celem 30 milionów ton/ YR. Portfel eksportowy USA porusza się na zupełnie nowej fali zainteresowania amerykańskim LNG.

READ  Obrońca Aston Villi, Matty Cash, zagra w Polsce po uzyskaniu obywatelstwa | Polska

Plany eksportowe LNG Sembra

Sembra Infrastructure, jednostka obejmująca swoje aktywa LNG, opracowuje fazę 2 Kamerun LNG, która ma obejmować pociąg o maksymalnej zdolności produkcyjnej LNG na poziomie 6,75 mln ton rocznie. Ponadto oczekuje się, że usunięcie trzech istniejących pociągów LNG w zakładzie w Hadze w Luizjanie ma przynieść około 1 miliona ton.

W zeszłym miesiącu Infrastruktura Sembra Podpisano w HOA Z Cameron LNG Partners w fazie II rozwoju.

Sembra Infrastructure rozwija również projekt Port Arthur z w pełni licencjonowanym zakładem o wydajności 13,5 miliona ton rocznie na 3000 akrów ziemi w hrabstwie Jefferson w Teksasie.

Nowy PGNIG HOA oznacza wznowienie Port Arthur w związku z zainteresowaniem po PGNIG Przeciągnij wtyczkę Kontrakt 2 mln ton/rok w lipcu ubiegłego roku.

Port Arthur szybko wrócił Przedni palnik Sembra Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym.

Projekty importowe LNG PGNiG

PGNiG odłożyło pełną zdolność odbudowy terminalu importowego LNG w Świnoujściu, który wynosi 3,7 mln ton/rok. Rozszerzony proces Około 6 mln ton rocznie.

PGNiG odnotowało i pozyskało również przepustowość w terminalu importowym LNG w Glipecie na Litwie na poziomie 2,9 mln ton/rok. Pierwszy eksport Przez Litwę na początku tego miesiąca.

Poza terminalem w Świnoujściu PGNiG generuje pływający terminal tankowania 4,4 mln ton/rok. Zatoka Gdańska.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top