Polska PGE mówi, że wycena aktywów węglowych jest w trakcie wydzielenia

Polska PGE mówi, że wycena aktywów węglowych jest w trakcie wydzielenia

Warszawa/Gdańsk – należyta staranność PGEPrezes polskiej spółki Wojciech Dąbrowski powiedział w środę, że aktywa energetyczne oparte na węglu są w trakcie realizacji w ramach procesu wydzielenia ich w ramach rządowego planu.

„Podział aktywów węglowych przebiega zgodnie z planem. Trwa proces due diligence mający na celu wycenę aktywów i mam nadzieję, że wkrótce poznamy szczegóły transakcji” – powiedział Dąbrowski na konferencji prasowej.

Polska planuje sprzedać kopalnie węgla kamiennego należące do jej przedsiębiorstw do końca 2022 roku i nabyć aktywa węglowe, a następnie przenieść je do nowej spółki państwowej.

Nowy model ma na celu pomóc kontrolowanym przez państwo przedsiębiorstwom użyteczności publicznej w finansowaniu ekologicznych projektów, ponieważ banki unikają wspierania spółek węglowych.

Dąbrowski powiedział, że firma trzyma się rządowego planu zakończenia operacji na czas, mimo że marże na energetyce węglowej są „ekscytujące”.

PGE Kolumbia planuje importować 10 mln ton węgla z Indonezji i Australii do końca kwietnia przyszłego roku, aby pokryć niedobór spowodowany zakazem importu paliwa z Rosji od kwietnia.

Zakład nie ujawnił kosztów dodatkowego importu węgla, ale dyrektor powiedział, że dostarcza węgiel do każdej firmy, która o to poprosi i sprzedaje paliwo z minimalną marżą.

Polska boryka się z ogromnymi podwyżkami cen węgla i niedoborami paliw po zakazie importu z Rosji w odpowiedzi na jej agresję na Ukrainę.

READ  Spowolnienie Obawy zrównoważyły ​​zatrzymanie rurociągu w Polsce, ponieważ ropa się stabilizuje

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *