Polska inflacja rośnie we wrześniu

Regionalne dzisiaj

wtorek, 5 października 2021, 10:05

Zdjęcie: Kolbet / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce nadal rosła we wrześniu, poinformował w piątek GUS w Warszawie.

Wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzrósł we wrześniu o 5,8%, po wzroście o 5,5% w sierpniu.

Inflacja w lipcu wyniosła 5%. Ceny paliw do środków transportu osobistego wzrosły we wrześniu o 28,6%.

Ceny energii elektrycznej, gazu i innych paliw oraz żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły odpowiednio o 7,2% i 4,4%. W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły we wrześniu o 0,6%.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych, bez obaw i życzliwości.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy testowali pomysł zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz nam swoje wpisy.

READ  Saomir Novak nie musi płacić kaucji za milion nieruchomości

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top