Polska i Czechy uzupełniają półfinał mężczyzn U-21: European Hockey Federation

W półfinałowym składzie Polska i Czechy dołączyły do ​​Austrii i Szwajcarii w wyścigu o tytuł, wygrywając swoje główne mecze.

Polska pokonała Chorwację 10:1 i po raz pierwszy od 2004 roku awansowała do finałowej czwórki, pokonując Danię 6:2.

Austriacy potwierdzili swoje pierwsze miejsce w grupie A dzięki zwycięstwu nad Türkiye, drugim zwycięstwem Szwajcarii różnicą bramek. Pełne zestawienie urządzeń poniżej.

** Wszystkie mecze turnieju będą transmitowane na żywo www.eurohockeytv.org Z komentarzem Nicka Irwina. Stream jest bezpłatny dla zarejestrowanych użytkowników.

** Wyniki zostaną opublikowane na kontach EuroHockey w mediach społecznościowych, a pełne statystyki meczów są dostępne tutaj: https://tms.fih.ch/competitions/1466

Staw A

Austria 9 (F Losonci 2, F Hackl 2, Marcin Nycowiak 2, Mateusz Nycowiak, M Kelner, J Winkler) Türkiye 2 (K Özdemir 2)

Duża wygrana Austrii wystarczyła ostatecznie do wygrania grupy A różnicą bramek nad Szwajcarią, ponieważ pięć goli w ciągu ostatnich sześciu minut sprawiło, że Turcja pokonała 9-2.

Austria nie musiała długo czekać, aby dostać się na listę strzelców dzięki Josefowi Winklerowi, a potem Florian Hackl dodał jeszcze jednego. Ale na tym wczesnym etapie było ciasno i Kerem Özdemir wycofał się; Zmniejsza przewagę do 3:1 do przerwy i 4:2 w Q3.

Jednak seria bramek zdobytych w ostatnich minutach przez Fülöpa Losonciego, Hackla i Marcina Nycowiaka sprawiła, że ​​Austria wygrała dobrze.

Ukraina 1 (D Zheleznyi) Szwajcaria 5 (L Thijs, L Kraxner, J Flück, Y Hug, T Capellano)

Szwajcaria – już zapewniona o miejsce w półfinale – potrzebowała 10-bramkowej wygranej, aby zająć pierwsze miejsce w grupie, ale to nigdy nie miało się wydarzyć pomimo oszałamiającego zwycięstwa nad Ukrainą. Dmytro Zheleznyi Ukraina – 9. miejsce musi uniknąć dotkliwej porażki, aby wyjść z play-off – zgrabne finiszowanie na prowadzeniu pod koniec pierwszej kwarty.

Jednak Szwajcarzy zrobili swoje szkody w kwartach drugiej i trzeciej. Louis Thijs i Leonard Kragsner zamienili się prowadzeniem w pierwszej połowie, a Jens Flück podwyższył na 5:1 na 10 minut przed końcem, po bramkach Yannicka Hucka i Tommaso Capellano.

READ  Londyn. Ciało w walizce. Ofiarą była Polska. Zgoda brytyjskiej policji

basen b

Chorwacja 1 (F Gjurinski) Polska 10 (R Pawlak 4, S Cyprych 3, M Wiśniewski 2, D Turij)

Po zapewnieniu sobie miejsca w półfinale dzięki wszechstronnemu zwycięstwu, Polska odwróciła styl dzięki serii zapierających dech w piersiach bramek w drugiej połowie. Cokolwiek wydarzy się między Danią a Czechami, wysoki wynik daje im dużą szansę.

Setowe ruchy Roberta Pavlaka i Simona Sybricha dały im prowadzenie 2:0 w Q1, a drugi rzut rożny Pavlaka dał wynik 3:1 na dużej przerwie, a Fran Kujurinski odpowiedział z bliskiej odległości. Potem zrobili wspaniały hokej z Cybrichem grającym z dwiema pięknościami.

Pavlak zdobył 11 bramek z czterema golami, a Mateusz Wiśniewski dołożył jeszcze dwa w ostatniej kwarcie.

Czechy 6 (Š Klaban 2, J Brzák 2, L Stibor, M Hána) Dania 2 (M Thorsted, R Westrup)

Czechy zakwalifikowały się do finałowej czwórki po raz pierwszy od 2004 roku, kiedy swój półfinał zakończyły zwycięstwem nad Danią.

Czesi zaczęli dobrze, a Lukas Stibor strzelił gola z lewej linii bazowej. Duńczycy przez chwilę mieli szczęście, a ich bramkarz Kristoffer Meilland dokonał kilku kluczowych interwencji i wyrównali, gdy uderzenie Magnusa Thorsteda przekroczyło linię bramkową.

Jednak gospodarze ponownie objęli prowadzenie tuż przed przerwą, a Stefan Klaban asystował Janowi Prasakowi w podwyższeniu wyniku na 2:1. Claban następnie wprowadził światło dzienne między zespołami jedną z pierwszych zagrań drugiej połowy.

Klaban powiększył prowadzenie na 4:1 po rzucie rożnym; Rasmus Vestrup i Dania liczyli na wielki powrót w ostatniej kwarcie, ale fajny gol Matyasa Hany w pojedynku jeden na jednego uspokoił ich nerwy. Brasak dodał kolejną, aby rozruszać tłum.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top