Polska: Firmy zablokowane przez nieopłacone faktury, badania pokazują

Według Warsaw Business Journal, 60% epidemii jest powodowanych przez polskie firmy, które narzekają, że ich kontrahentom nie opłaca się terminowo.

Ponadto 44% odbiorców wskazuje, że nie uiściło żadnych opłat za towary lub usługi, które otrzymali w ciągu ostatnich trzech miesięcy, wynika z 8. edycji badania Koronaplane MŚP Krajowej Rejestracji Długów (KRD).

Średni czas opóźnienia wynosi zwykle do miesiąca. Czekają na pieniądze, które powstrzymają firmy przed spłatą własnych długów. Osoby, które zarejestrują odcinek wpłaty, będą musiały poczekać, aż partner otrzyma pieniądze od swoich kontrahentów, a następnie przekaże (41% wskazań).

Kolejne priorytety to opóźnienia lub brak płatności od odbiorców, takie jak trudna sytuacja firmy w czasie epidemii (36%), spadająca sprzedaż i zamówienia (28%) oraz pensje pracowników (8%).

38% przedsiębiorców ocenia, że ​​opóźnienia występują teraz z taką samą częstotliwością jak trzy miesiące temu, a często tak twierdzi 12%. Jednocześnie ponad połowa uważa, że ​​czas opóźnienia w płatnościach poprzedza epidemię.

Ponad połowa przedsiębiorców wskazała, że ​​mniej niż 10% wartości wszystkich dokumentów wystawia faktury nieopłacone przez kontrahentów w terminie. Tylko 5% firm stwierdziło, że była to faktura 50%. 43% przedsiębiorców spóźniających się z płatnościami rozpoczyna zbiórkę w ciągu pierwszego miesiąca po upływie terminu ważności wskazanego na fakturze.

Wesprzyj BUDAPESZT BUSINESS JOURNAL

Tworzenie czasopisma godnego tej nazwy to kosztowna sprawa. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są prawdziwe, dokładne i dostarczane bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagają się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoli im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem angażowania swoich czytelników jako ich najważniejszych partnerów.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support PPJ i możesz wybrać, jak często i jak często możesz wysyłać nam swoje wpłaty.

READ  Donald Trump „znajdzie głosy”. Dodatkowe szczegóły dotyczące korupcji

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top