Polska Extraclassa i duńska Superlica są zgrupowane w planie praw do dziewięciu lig

Ligi europejskie wspierają sprzedaż zagranicznych transmisji dla pięciu zimowych i czterech letnich obiektów piłkarskich.

Obrazy Getty

  • RFP poszukuje od 5 do 20 milionów dolarów na cykl 2021-2024
  • Irlandzki Danske Bank Premiership, Swiss Super League i słowacka Fortuna Liga składają oferty zimowe
  • Kazachska Premier League, łotewska Wirslica i norweski Elitzerian Bundle Summer

Europejska Liga, kontynentalna organizacja ligi piłki nożnej, wysłała prośby o programy (RFP), które zawierają skompilowane prawa do transmisji zagranicznych dla dziewięciu różnych cech piłkarskich swoich członków.

Sportico poinformował, że RFP, z pomocą agencji Octagon, zapewni prawa do meczów od września 2021 r. do grudnia 2024 r., które ligi europejskie spodziewają się przynieść między 5 a 20 milionów dolarów.

Powiedział, że ruch ten nastąpił po tym, jak europejskie ligi z powodzeniem skompilowały prawa do danych dla ośmiu aktywów piłkarskich w 2017 roku w ramach scentralizowanej umowy z Genius Sports, Sportrador i States Performance.

Teraz ligi europejskie połączyły międzynarodowe prawa do transmisji dla dziewięciu różnych topowych aktywów, w tym duńskiej Superlicy, polskiej ekstraklasy, Danske Bank Premiership w Irlandii Północnej, Fortune League na Słowacji i szwajcarskiej Super League. Tabele.

Punktem kulminacyjnym oferty są cztery letnie ligi: islandzka Top Football League, kazachska Premier League, Wirslica na Łotwie i Elite Serbian w Norwegii.

W programie uwzględniono łącznie ponad 1500 meczów, w tym skróty, archiwa, prawa dostępu do radia, statku / powietrza i wiadomości. Nie uwzględniono praw do transmisji danych i zakładów, większość z nich jest objęta umową z 2017 roku.

Według Sport Business ligi europejskie mają tendencję do dodawania dodatkowych funkcji do ofert w przyszłych procesach sprzedaży i chcą promować „elastyczne plany dystrybucji treści”, aby więcej konkurencji było emitowane na różnych platformach, aby otworzyć więcej regionów.

„Połączenie lig zimowych i letnich daje nieprzerwaną piłkę nożną” przez cały rok i więcej możliwości dla międzynarodowych graczy, aby śledzić fanów, gdy przemieszczają się między ligami – powiedział Chris Gerstel, szef rozwoju biznesu Ligi Europejskiej.

„Kiedy te ligi oddzielnie komercjalizują swoje prawa zagraniczne, mamy nadzieję, że tradycyjni i nowi gracze medialni będą cenić te prawa bardziej niż w przeszłości”.

READ  கசடு. Wagniers - Falupas: Straszne cierpienia mieszkańców Częstochowy. To uczucie unosiło się w powietrzu!

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top