Polska aktywność produkcyjna pogarsza się w maju

Obraz autorstwa Shutterstock.com

Polski sektor produkcyjny skurczył się do najniższego poziomu od prawie dwóch lat, w obliczu gwałtownego spadku produkcji i nowych zamówień oraz rosnącej presji inflacyjnej, wynika z danych sondażu S&P Global w środę.

Indeks Product Purchasing Managers, czyli BMI, spadł do 52,5 w maju z 52,4 w kwietniu.

Wskazuje skurcz w polu odczytu PMI poniżej 50.

Paul Smith, dyrektor ekonomiczny w S&P Global Market Intelligence, powiedział: .

Produkcja i nowe zamówienia spadły w maju, najsilniej od dwóch lat. Nowe zamówienia eksportowe spadły trzeci miesiąc z rzędu. Ceny surowców i koszty produkcji wzrosły w maju. Pogorszył się czas realizacji i wzrosła stagnacja zadań.

Zatrudnienie wzrosło w maju szósty miesiąc z rzędu, a zapasy na zakupy wzrosły czternasty miesiąc z rzędu. Obawy o inflację osłabiły oczekiwania na nadchodzący rok z powodu obaw o inflację. Ogólne uczucie było słabsze niż w ciągu dziewiętnastu miesięcy.

Wesprzyj Budapest Business Journal

Stworzenie renomowanej branży dziennikarskiej to kosztowny biznes. Przez 27 lat wiadomości biznesowe, współpracując z wydawcami, redaktorami i reporterami Budapest Business Journal, dostarczały Ci rzetelnych informacji, prawdziwych, dokładnych i bez obaw i przychylności.

Firmy prasowe na całym świecie zmagały się ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwalałby im nadal przodować bez uszczerbku dla ich wydajności. Ostatnio niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych partnerów, swoich czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Zapraszamy do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennika biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, jak często i jak często przesyłasz do nas swoje wpisy.

READ  Westinghouse podpisał umowy na dostawę technologii jądrowej do Polski

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top