Polityka „Co się dzieje w kosmosie” 6-14 listopada 2022 r. – SpacePolicyOnline.com

Oto lista wydarzeń dotyczących polityki kosmicznej na SpacePolicyOnline.com na tydzień plus dwa dni od 6 do 14 listopada 2022 r. oraz wszelkie informacje, które możemy im dostarczyć. Izba Reprezentantów i Senat mają przerwę poza formalnymi sesjami.

w ciągu tygodnia

Jest tak zajęty, że mamy gwarancję nie tylko w tym tygodniu, ale jeszcze dwa dni na pokrycie trzeciej próby NASA wystrzelenia Artemis I. Start zaplanowano na następny poniedziałek, 14 listopada, tutaj na Wschodnim Wybrzeżu. W większości części Stanów Zjednoczonych będzie to niedziela. W ten weekend odbędą się wydarzenia przedpremierowe, więc nadszedł czas, aby umieścić to wszystko w tej wersji Co się dzieje.

Zanim zaczniemy, trzy przypomnienia:

 • Stany Zjednoczone powróciły do ​​czasu standardowego dziś rano o godzinie 2:00,
 • Wtorek jest dniem wyborów i
 • Piątek jest świętem federalnym (Dzień Weteranów), a biura rządowe będą zamknięte.

Tydzień miał się rozpocząć dziś rano o 5:50 czasu wschodniego wraz z wystrzeleniem misji cargo Northrop Grumman NG-18 na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale zostało to pominięte z powodu, którego nie pamiętamy wcześniej — misja firmy miała do ewakuacji Kontrola w Dallas w stanie Wirginia, kiedy włączył się alarm przeciwpożarowy. Kontroluje Łabędzia po odłączeniu się od rakiety Antares, więc musi być w pełni sprawny przed startem. Nie słyszeliśmy, czy rzeczywiście wybuchł pożar, ale efektem końcowym było potarcie w czasie T-11 minut. Spróbują ponownie jutro o 5:27 ET. NASA TV zaczyna się o 5:00 ET. Jeśli start wystartuje tym razem, dotrze do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w środę.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest naprawdę zajęta nie tylko dostawami ładunków – Rossi zrealizował w zeszłym tygodniu, Cygnus w tym tygodniu i SpaceX Cargo Dragon w przyszłym tygodniu – ale także spacerami kosmicznymi. Trzy spacery w USA odbędą się 15 i 28 listopada oraz 1 grudnia, a cztery w Rosji 17 i 25 listopada oraz 6 i 21 grudnia.

NASA zorganizuje w tym tygodniu briefingi w celu przeglądu amerykańskich spacerów kosmicznych (poniedziałek) i eksperymentów naukowych, które zostaną dostarczone podczas misji cargo SpaceX-26 (środa).

Ale ekscytacja ludzkimi lotami w kosmos w tej chwili koncentruje się w dużej mierze na zbliżającej się trzeciej próbie wystrzelenia Artemis I przez NASA. Sam start ma miejsce o godzinie 12:07 EST w poniedziałek rano, 14 listopada. Spóźnienie do 1:16 czasu ET. Jak już powiedzieliśmy, w większości części kraju nadal będzie niedziela.

READ  NASA postanawia naprawić wyciek wodoru SLS Megarocket na wyrzutni

W piątek NASA zorganizuje briefing po spotkaniu zespołu zarządzającego zadaniami, na którym zadecyduje, czy wszystko jest gotowe. Zaplanowano na 19:00 ET, ale rzeczywisty czas zależy od tego, kiedy spotkanie się kończy. Zakładając, że odpowiedź brzmi „idź”, w sobotę w południe czasu EST nastąpi aktualizacja odliczania. Relacja z premiery NASA TV rozpocznie się w niedzielę po południu. Jeśli uruchomiono tym razem (usunięte 29 sierpnia A 3 września), nastąpi krótki opis po wprowadzeniu na rynek. Jest to wstępnie zaplanowane na poniedziałek o 3:00 rano ET.

Rakieta Artemis I Space Launch System i statek kosmiczny Orion z powrotem w kompleksie startowym 39B, 4 listopada 2022 r. Źródło zdjęcia: NASA / Kim Shiflett

Matka Natura nie pomogła w ściągnięciu Artemidy I z wyrzutni. był na NASA Zwróć system kosmicznego startu/Stack Orion do budynku montażu pojazdów Aby chronić go przed huraganem Ian. Od tego czasu pogoda jest stosunkowo spokojna, ale jak gdyby pojawił się znak, teraz na Karaibach nadciąga burza. Przedstawiciele NASA powiedzieli w czwartek przed powrotem stosu na wyrzutnię, że monitorują burzę i nie wierzą, że wiatry przekroczą dopuszczalne limity. Eric Berger, korespondent kosmiczny w Ars Technica, który jest również meteorologiem, napisał dziś na Twitterze, że może to opóźnić przygotowania do startu. Pozostać w kontakcie.

Z innych wiadomości, jutro (poniedziałek) jest pierwszym dniem dorocznego spotkania Grupy Analizy Eksploracji Wenus (VEXAG) NASA. Społeczność Wenus była podekscytowana, gdy NASA wybrała w zeszłym roku nie tylko jedną, ale dwie misje Wenus w konkursie Discovery, pierwsze misje NASA na naszą siostrzaną planetę (ponieważ ma podobną wielkość do Ziemi) od 30 lat. Ale w piątek mieli rozczarowujące wiadomości. NASA opóźnia jeden z nich, Veritas, o trzy lata.

READ  Fizycy wykrywają oznaki neutrin w Wielkim Zderzaczu Hadronów

Nie z powodu błędu, który wydarzył się w Veritas. Zupełnie niepowiązana misja Psyche, która odwiedzi asteroidę o tej samej nazwie, przeoczyła wrześniowe okno startowe i potrzebuje pieniędzy na przygotowanie się do kolejnej próby w przyszłym roku. Ponadto niezależna komisja przeglądowa, która przyjrzała się psychice, ujawniła szereg problemów w Laboratorium Napędu Odrzutowego (JPL), które prowadzi program. Po pierwsze, JPL jest teraz przeciążony projektami. VERITAS jest również zarządzany w JPL, więc opóźnienie rozwiązuje również ten problem.

Wenus kryje w sobie bogactwo informacji, które mogą pomóc nam lepiej zrozumieć Ziemię i planety zewnętrzne. Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA (JPL) pracuje nad projektowaniem koncepcji kluczowych dla przetrwania ekstremalnych temperatur i ciśnienia atmosferycznego na naszej planecie. Ten obraz jest złożeniem danych z sondy Magellan NASA i sondy Pioneer Venus Orbiter. Źródło: NASA / JPL-Caltech

Lori Glaze, dyrektor Działu Nauk Planetarnych NASA, ma przemówić do VEXAG jutro o 11:20 czasu wschodniego (9:20 w Albuquerque, gdzie odbywa się spotkanie). Powinno być interesujące zobaczyć, jak przebiega dyskusja.

W tym tygodniu odbywa się wiele innych spotkań i konferencji tutaj i za granicą, a my pozwolimy Wam zobaczyć poniższą listę oraz na naszej stronie głównej i wybrać Waszych ulubionych.

Jedynym innym wydarzeniem, które zauważymy, jest to, że NASA i United Launch Alliance po raz kolejny spróbują wystrzelić w środę z Vandenberg satelitę pogodowego JPSS-2 i test lotu na niskiej orbicie dla wystawy Inflatable Deceleration Technology (LOFTID). Zaplanowano ją na 1 listopada, ale 29 października ULA zdecydowała o konieczności wymiany baterii w górnym stopniu rakiety Atlas V. Mieli spróbować ponownie 9 listopada, ale stało się to 10 listopada. Start o 4:45 ET (1:45 PT). Relacja telewizyjna NASA rozpoczyna się o godzinie 3:45 czasu wschodniego. Pokaz nadmuchiwanej anteny LOFTID zakończy się za około dwie godziny, ponieważ wyląduje na Oceanie Spokojnym u wybrzeży Hawajów, gdzie zostanie zabrany przez statek. Mam nadzieję, że będzie o tym jakiś reportaż na żywo.

READ  Wjedź windą aż „w kosmos” do najnowszego cudu architektonicznego Dubaju, Muzeum Przyszłości

Te i inne wydarzenia, o których wiemy od niedzielnego poranka, zostały opisane poniżej. Sprawdzaj przez cały tydzień, aby poznać innych, których poznamy później i dodamy do Ocena lub zmian w tym zakresie.

Niedziela 6 listopada

Poniedziałek 7 listopada

Od poniedziałku do wtorku, od 7 do 8 listopada

Od poniedziałku do środy, 7 listopada do 9

Od poniedziałku do piątku, od 7 do 11 listopada

Od poniedziałku do niedzieli, 11-13 listopada

wtorek – środa 8-10 listopada

Środa 9 listopada

środa – sobota 9-12 listopada

czwartek 10 listopada

Czwartek – Piątek 10-11 listopada

piątek 11 listopada

piątek – sobota 11-12 listopada

Sobota 12 listopada

Niedziela 13 listopada

niedziela – poniedziałek 13-14 listopada

 • Trzecia próba NASA uruchomienia Artemis I, KSC
  • Niedziela (Czas wschodni)
   • 14:30 ET: Relacja z premiery Tanking NASA TV zaczyna się od komentarza audio
   • 21:30 ET: Rozpoczyna się pełna relacja z premiery NASA TV i jest kontynuowana poprzez zastrzyki z Księżyca
   • 23:30 ET: Relacja z premiery w języku hiszpańskim zaczyna się w NASA Kanał Youtube w języku hiszpańskim
  • Poniedziałek (Czas wschodni)
   • 12:07 ET: otwiera się 69-minutowe okno uruchamiania
   • 3:00 ET (czas może ulec zmianie): poinauguracyjna konferencja prasowa
   • 7:30 ET: Relacja z iniekcji Księżyca (pierwsze wypalenie ścieżki zewnętrznej Oriona)
   • 8:50 ET: Relacja z pierwszych widoków Ziemi z Oriona

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *