Polak Lewandowski zabiera niebiesko-żółtą opaskę na mundial wspierając Ukrainę

Robert Lewandowski wzmocnił swoje poparcie dla Ukrainy we wtorek, kiedy kapitan Polski zobowiązał się do noszenia niebiesko-żółtej flagi na Mistrzostwach Świata w listopadzie.

Lewandowski wyraził swój sprzeciw w kilka dni po inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się w lutym. Wezwał Polskę do bojkotu gry z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Dwukrotny Piłkarz Roku FIFA odebrał nagrodę z rąk legendy Ukrainy Andrija Szewczenki na polskim stadionie narodowym w Warszawie.

„Dzięki Andrey. Miło cię poznać!” Lewandowski napisał na swoim koncie na Instagramie. To będzie dla mnie zaszczyt zanieść tę kapitańską opaskę w barwach Ukrainy na Mistrzostwa Świata.

Publiczna postawa gwiazdy napastnika zapewniła, że ​​Polska nie zagra z Rosją w eliminacjach do Mistrzostw Świata, które zaplanowano na 24 marca w Warszawie.

– Nie możemy udawać, że nic się nie stało – powiedział Lewandowski dwa dni przed tym, jak FIFA i UEFA zakazały rosyjskim drużynom udziału w międzynarodowych rozgrywkach – skutecznie eliminując Rosję z mistrzostw świata.

Ukraińskie mecze „domowe” w Polsce

Po tym, jak Polska awansowała w fazie play-off do mundialu w Katarze, porażka Ukrainy z Walią spowodowała, że ​​finał play-offów został przełożony na czerwiec, przygotowując drużynę na czas wojny, która doprowadziła do zastoju krajowego futbolu.

Listopad Polska zmierzy się 20 grudnia z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską w grupie C. 18 meczów.

W piłkarskich relacjach między Polską a Ukrainą, która była współgospodarzem Mistrzostw Europy 2012, ukraińskie reprezentacje i kluby rozgrywały w tym sezonie „u siebie” mecze w międzynarodowych rozgrywkach na polskich stadionach.

Ukraina zakończy w przyszłym tygodniu swoją kampanię Ligi Narodów UEFA w Polsce, goszcząc Szkocję w Krakowie.

Szewczenko, zdobywca Złotej Piłki 2004 i płodny napastnik AC Milan, trenował Ukrainę, kiedy w zeszłym roku doszła do ćwierćfinału Euro 2020.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top