Polak Iga Svyatech odchodzi ze swoim trenerem Searsbudovsky

WARSZAWA, 4 grudnia (IANS) Polska tenisistka Iga Sviatech ogłosiła w sobotę, że po ponad pięciu latach odchodzi ze swojego trenera Piotra Searspudovsky’ego.

Podczas ich stowarzyszenia Searsbudowski odegrał kluczową rolę w rozwoju sportu Swedka od toru juniorów do profesjonalnej trasy, prowadząc go do tytułu Junior Wimbledon w 2018 roku i French Open Grand Slam dwa lata później.

„Ta zmiana jest dla mnie bardzo trudna, a decyzja nie jest łatwa” – powiedział Świdek w poście na Instagramie.

„Przekonałem się, że w pewnym momencie naszej kariery potrzebujemy zmian, aby się rozwijać, prosperować i spotykać innych. Będziemy budować współpracę na kolejnych etapach naszego rozwoju. Chciałbym podziękować trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, ” on dodał.

Jednak 20-latek nie wymienił dla niego zastępcy przed sezonem 2022.

Mistrz French Open 2020 był w stanie zakończyć ten rok wśród najwyżej sklasyfikowanych graczy WTA i w rezultacie wziąć udział w finałach WTA 2021. Jednak nie była w stanie wyjść poza pozycję round-robin.

Pomimo niepowodzenia w wygraniu Wielkiego Szlema na SwiTech w tym roku, zdobył swój pierwszy tytuł Masters 1000, a także wygrał 2021 Adelaide International.

–IANS

AVN / CS

READ  Polska Extraclassa i duńska Superlica są zgrupowane w planie praw do dziewięciu lig

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top