Polak Iga Svyatech odchodzi ze swoim trenerem Searsbudovsky

WARSZAWA, 4 grudnia Polski tenisista Iga Swiatacz ogłosił w sobotę, że rozstaje się po ponad pięciu latach pracy ze swoim trenerem Piotrem Searspudowskim.

Podczas ich stowarzyszenia Searsbudowski odegrał kluczową rolę w rozwoju sportu Swedka od toru juniorów do profesjonalnej trasy, prowadząc go do tytułu Junior Wimbledon w 2018 roku i French Open Grand Slam dwa lata później.

„Ta zmiana jest dla mnie bardzo trudna, a decyzja nie jest łatwa” – powiedział Świdek w poście na Instagramie.

„Przekonałem się, że w pewnym momencie naszej kariery potrzebujemy zmian, aby się rozwijać, prosperować i spotykać innych. Będziemy budować współpracę na kolejnych etapach naszego rozwoju. Chciałbym podziękować trenerowi za wszystko, co dla mnie zrobiłeś, ” on dodał.

Jednak 20-latek nie wymienił dla niego zastępcy przed sezonem 2022.

Mistrz French Open 2020 był w stanie zakończyć ten rok wśród najwyżej sklasyfikowanych graczy WTA i w rezultacie wziąć udział w finałach WTA 2021. Jednak nie była w stanie wyjść poza pozycję round-robin.

Pomimo niepowodzenia w wygraniu Wielkiego Szlema na SwiTech w tym roku, zdobył swój pierwszy tytuł Masters 1000, a także wygrał 2021 Adelaide International.

Zastrzeżenie: Ten wpis został opublikowany w kanale Agencji i nie jest sprawdzany przez redaktora.

Otwórz w aplikacji

READ  Europejski Trybunał Sprawiedliwości: Czesi chcą ukarania Polski grzywną za zignorowanie mojego zakazu Twitter UE Czechy Praga Niemcy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top