Polacy zaszczepią personel sztabu NATO

„Zawsze byliśmy lojalnym i zaufanym sojusznikiem NATO i w ten sam sposób podążamy za inicjatywą Sojuszu przeciwko epidemii, ponieważ wierzymy, że jedność tylko z naszymi przyjaciółmi szybko przywróci świat do normalnego życia. Ważne zadanie, ponieważ NATO jest organizacją zapewniającą bezpieczeństwo około miliardowi ludzi na świecie i oczywiście będziemy to robić ”- powiedział premier.

Wysłane przez Kanclerz Prezesa Rady Ministrów Niedziela, 21 marca 2021 r

Jak powiedział premier, „Nasz Zespół Natychmiastowego Reagowania Medycznego jest odpowiedzialny za zapewnienie, że kluczowi decydenci i personel w Kwaterze Głównej Koalicji szybko przenoszą wirusa. To naprawdę zależy od jego misji, aby zapewnić ciągłość operacyjną dowództwa NATO, zwłaszcza że my wszyscy się do tego przygotowują. ”Na ważny szczyt NATO w dalszej części roku.

“Dla nas jedność w sojuszu i uczciwe wypełnianie obowiązków koalicyjnych to nie tylko puste hasło. Jesteśmy popularni w NATO. Takie zaproszenie to docenienie doświadczenia i wiedzy naszych lekarzy oraz skuteczności polskiego systemu szczepień. . Ukrywam fakt, że jestem z tego bardzo dumny – podkreślił.

„Wygramy tylko z jednością z wirusem”

Moraveki przypomniał, że polskie zespoły medyczne od początku epidemii pomagały cywilom w innych krajach. W Wielkiej Brytanii i na Słowacji ich natychmiastowa pomoc odbiła się szerokim echem nie tylko w całej Europie, ale także we Włoszech (Lombardia), Stanach Zjednoczonych (Chicago), Słowenii i innych krajach.

„Dostarczyliśmy sprzęt bezpieczeństwa na potrzeby Iraku, Kosowa, Białorusi, Hiszpanii, Włoch, Gruzji i Ukrainy.

Możemy wygrać tylko solidarnością z wirusem ”- powiedział David Cook, szef biura The Christian Science Monitor w Waszyngtonie.

Sekretarz Generalny NATO Jens Stoltenberg napisał: „Jestem wdzięczny Polsce i premierowi Moraveki za gotowość wspierania szczepień w Kwaterze Głównej. Podkreślił, że Polska jest silnym sojusznikiem, który wspierał wielu członków Koalicji w walce z epidemią.

READ  Andrzej Duda opowiada o swoim związku z Joe Bidenem

Dvo ிக் k: Polska przeznacza 3 500 000 na poziom estrogenów

Szczepienia rozpoczną się w najbliższy czwartek, piątek i sobotę – wyjaśnił Mike Djorsik, szef Kancelarii Premiera. – Specjalnym rządowym samolotem przyleci tam zespół ponad 20 polskich lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarek, tym razem zaszczepi ponad 3500 pracowników NATO – powiedział.

Powiedział, że Polska przeznaczy na szczepionkę 3 500 000 dawek kwasu astrogenowego.

Wideo: Polscy lekarze szczepią personel sztabu NATO

Zobacz: Pomoc dla Słowacji. Polska jako pierwsza zachorowała na chorobę Govt-19

23 i 24 marca ministrowie spraw zagranicznych Rady Północnoatlantyckiej i państw członkowskich mają spotkać się w siedzibie głównej. Szczyt NATO zaplanowano na później.

Nowa siedziba NATO w Brukseli została oddana do użytku w 2017 roku. Poinformowano wtedy, że może pomieścić 1500 delegatów z krajów sojuszniczych, około 1700 z personelu wojskowego i cywilnego, 800 z agencji NATO i ponad 500 delegatów z różnych krajów.

ml / polsatnews.pl

Czytaj więcej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top