Polacy usuną pokój porządkowy dla sędziów

Widok ogólny Sądu Najwyższego w Warszawie z dnia 13 września 2018 r.

Cocker Bemble / Reuters

Europejski Trybunał Sprawiedliwości poinformował we wtorek, że zniesie pokój dyscyplinarny dla polskich sędziów w ramach szerszych reform sądownictwa w nadchodzących miesiącach, z zastrzeżeniem prawa unijnego.

Długotrwałe kontrowersje związane z reformami sądownictwa w Warszawie zaostrzyły się w ostatnich miesiącach, gdy Bruksela wezwała do wdrożenia orzeczenia sądu UE o rozwiązaniu konkurencyjnej izby sędziowskiej, którą krytycy nazywają politykami do 16 sierpnia.

„Polskie sądownictwo będzie nadal się reformować, a reakcja sądownictwa ma na celu poprawę efektywności tej organizacji” – powiedział rząd w oświadczeniu, dodając, że usunięcie sądownictwa było częścią zmiany.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Niezastosowanie się do orzeczenia UE może skutkować nałożeniem na Polskę kar finansowych.

Choć Polska zasygnalizowała zamiar wyburzenia sali w przyszłości, rząd poinformował w poniedziałek w odpowiedzi Komisji Europejskiej, że złoży wniosek o unieważnienie postępowania tymczasowego sądu, co może skutkować karami finansowymi, jeśli Polska nie zawiesi pokój. Aktywności w międzyczasie.

Lider partii rządzącej w Polsce Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zapowiedział, że w tym miesiącu rozwiąże polską izbę i przedstawi plany alternatywnego porządku we wrześniu.

Komisja Europejska otrzymała odpowiedź od Polski, która powiedziała, że ​​teraz ją przeanalizuje.

„Przed podjęciem decyzji o ewentualnych dalszych krokach przyglądamy się odpowiedziom” – powiedział rzecznik komisji na codziennej konferencji prasowej.

Nasze biuletyny Poranne i Wieczorne Aktualizacje, napisane przez Globe Editors, zapewniają krótki przegląd najważniejszych tematów dnia. Zarejestruj się dziś.

READ  WHO o związku między szczepionką astrogenną a krzepnięciem krwi

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top