Pokonując przeszkody przez cały sezon, Nafciarze są gotowi na to, co nas czeka

Edmonton – Ile przeszkód stoi na drodze początkującej drużynie w play-offach od października do kwietniowej nocy?

W tej edycji Edmonton Oilers, pierwszej, która miała trzyletnią passę od sezonu 1998-2001, było ich więcej niż większość.

Bramkarz nr 1, który nie mógł odzyskać zdrowia do początku nowego roku. Główny trener nigdy nie znalazł rozwiązania, więc jego dyrektor generalny znalazł go, a nominacja Mahera z dnia na dzień wyglądała lepiej. Seria przegranych sześciu meczów, a następnie siedmiu graczy, którzy usunęli tych Nafciarzy z boiska pod koniec stycznia.

„To był dość niestabilny sezon. Myślę, że wszyscy się z tym zgodzą” – przyznał Leon Drysitl chwilę po tym, jak zespół wygrał playoff w imponującym meczu 6:3, zanim tłum rozbiegł się na Rogers Place. „Ale… przechodzą przez to dobre zespoły i od początku sezonu wiedzieliśmy, że mamy dobry zespół. Trudno nam było zachować zdrowie, to duży problem. (I) każdy zespół przez to przechodzi. ”

Jednej nocy, kiedy Evander Kane strzelił trzy gole i dołożył asystę, Nafciarze ostatecznie pokonali mecz z Colorado dwoma punktami, po przegranej w dogrywce i rzutach karnych na początku tego sezonu, dwóch meczach, które były bardzo oryginalne i zabawne. Podobnie jak piątkowy mecz.

Wygrana dała im 98 punktów i „X” obok nazwiska w klasyfikacji Konferencji Zachodniej. Ale kiedy Los Angeles Kings byli niemal pewnym przeciwnikiem w pierwszej rundzie, chwila dała im coś innego – poczucie gotowości na to, co nas czeka.

„Cały czas rozmawiamy o przeciwnościach losu i są na to dwa sposoby”, powiedział tego wieczoru bramkarz Mike Smith, który znów był lepszy od swojego odpowiednika, Darcy Quimpera. „(Możesz) użalać się nad sobą lub po prostu zrób to i coś z tym zrób. I naprawdę mam ochotę przejść przez trudne chwile w tym roku, które sprawiły, że ta drużyna trzymała się razem, rozwijała się i rozumieła, czego potrzeba, aby wygrać ciasny hokej Gry.

READ  Carey Price powróci do Kanady w poniedziałek po miesiącu w programie NHL Player Assistance Program

„Łatwo jest przestać grać, gdy coś pójdzie nie tak i się poddać. Ale trudno jest przejść przez te trudne czasy i coś z tym zrobić. Zrób coś z tym”, powiedział, „Będą takie chwile w play-offach, które po prostu nie pójdzie po twojej myśli, ale musisz się tego trzymać i pozostać razem jako grupa, a dobre rzeczy się wydarzą.

Rok temu ta drużyna wzięła udział w serii play-off przeciwko Winnipeg Jets po tym, jak przez cały sezon radziła sobie z Jets. Potem zostali niegrzecznie zmieceni i pozostawieni, by pomyśleć o tym, czego im brakowało w play-offach, kiedy spokojnie minął sezon zasadniczy.

Tegoroczny sezon zasadniczy był trudniejszy. Ale kiedy spojrzysz na to, czym ten zespół jest dzisiaj, jest on nieskończenie lepszy od zespołu, który zeszłej wiosny stał się mopem Winnipeg.

Kane był zagrożeniem po lewej stronie McDavida, łącząc szybkość, siłę i snajperkę z zaraźliwym snowboardowym nastawieniem, prowadząc swoich kolegów z drużyny do przysłowiowej walki.

Nowy Zack Hyman, silny i profesjonalny facet, 25 goli, poprawia swoich kumpli i kontroluje ich.

Duncan Keith to ulepszenie zaplecza i jest to główne ulepszenie, które można wykorzystać, jeśli pielęgniarka Darnell – która opuściła piątkową grę w drugim okresie – zostanie zraniona przez dłuższy czas. Smith wrócił i gra dziś lepiej niż rok temu.

Conor McDavid jest dziś dwa razy wyższy niż rok temu, a Drystel również się poprawił, z punktu wyjścia znacznie wyprzedzając kapitana. Z Ryanem Nugentem-Hopkinsem skupionym na trzeciej passie, a młodym Ryanem McLeodem na czwartym, Oilers mają solidną przewagę w środku, kluczową cechę dla każdego przyzwoitego klubu.

A teraz, po raz pierwszy od trzech lat, wyrzucą to wszystko przed szalonym miastem hokejowym, które jest gotowe ponownie wziąć w tym udział.

To miejsce płonęło w piątek. Kiedy w maju rozpoczną się play-offy, ta piątkowa scena będzie przypominać spacer po kościele.

READ  Środowa konfrontacja Matthews-McDavid może zostać wyeliminowana przez pozytywny test gwiazdy Oilers

„Ta atmosfera jest częścią tego, o co gramy” – uśmiechnął się Driestel. „Pod koniec dnia głównym celem jest wygranie Pucharu Stanleya i fajnie jest patrzeć, jak ci ludzie wychodzą i dopingują nas. Nawet jeśli sprawy nie idą po naszej myśli, wydają się znaleźć sposób na wsparcie nas.

„Jesteśmy podekscytowani, że jesteśmy w środku. Ten pierwszy krok został zakończony”.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top