Pojawiła się nowa mapa, która może na zawsze zmienić sposób, w jaki patrzymy na nocne niebo

Kosmos to zakurzone miejsce. naprawdę zakurzony. Jest znacznie bardziej zakurzony niż ten, który mamy teraz w kosmicznym teleskopie – Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, nie mniej – w kosmosie. w stanie przez to patrzeć.

Ciepły pył świeci w zakresie średniej podczerwieni, które może wykryć Webb, więc jest to ironia losu Jest już trwale uszkodzony– Przez kurz.

W tajemniczy sposób w kosmosie jest dużo kurzu.

Niesamowicie bliskie i odległe galaktyki zawierają dużo pyłu, co jest niewygodne ze względu na pył utworzony przez gwiazdy i planety. Jeśli nie rozumiemy kurzu, nie rozumiemy niczego.

Aby pomóc w rozwiązaniu „kryzysu związanego z budżetem pyłu”, astronomowie stworzyli animacje modelujące pył w naszej Drodze Mlecznej.

Nowa mapa została zaprezentowana w zeszłym tygodniu na National Astronomy Meeting (NAM 2022) na Uniwersytecie Warwick i jest oparta na nowe dane Z misji Gaia Europejskiej Agencji Kosmicznej i przeglądu 2MASS All Sky Survey.

„Chmury pyłu są związane z powstawaniem i śmiercią gwiazd, więc ich rozmieszczenie opowiada historię powstawania struktur w galaktyce i ewolucji galaktyki” – powiedział Nick Cox, koordynator Applications for Innovative Science Exploration and Exploitation of Space Science. (badać) Projekt, który rozwija narzędzia.

Mapa obejmuje około 13 000 lat świetlnych, od naszego obszaru do centrum galaktyki, co stanowi około 10% całkowitej odległości Drogi Mlecznej.

„Mapy są również ważne dla kosmologów w odkrywaniu obszarów, w których nie ma pyłu i możemy uzyskać wyraźny, wyraźny obraz Drogi Mlecznej, aby badać wszechświat poza nią, na przykład wykonując obserwacje w głębokim polu za pomocą Hubble’a lub nowego teleskopu kosmicznego Jamesa Webba – powiedział Cox.

Mapa pokazuje w pobliżu wiry pyłu, ale wydaje się, że gromadzi się wzdłuż płaszczyzny galaktycznej. Mapa ukazuje również dwa okna przez pył nad i pod płaszczyzną galaktyczną.

Życzę czystego nieba i szerokich oczu.

READ  Podróżuj w kosmos w największej na świecie wirtualnej rzeczywistości w Montrealu

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top