Podwyżka stóp procentowych: eksperci od kredytów hipotecznych o jej wpływie

Eksperci twierdzą, że niedawna podwyżka oprocentowania kredytów hipotecznych w Kanadzie nie powinna wpłynąć na zdolność lub chęć Kanadyjczyków do refinansowania lub odnowienia kredytów hipotecznych.

W środę Bank Kanady podniósł swoją główną stopę procentową do jednego procenta, najwyższego wzrostu od ponad 20 lat, z ostrzeżeniem, że mogą nadejść dalsze podwyżki stóp.

Kanadyjczycy widzieli przedłużony okres niskich stóp procentowych, co oznacza, że ​​rajd może być nowym obszarem dla wielu posiadaczy kredytów hipotecznych, powiedziała Alison van Roygen, wiceprezes ds. kredytów konsumenckich w Meridian.

„To będzie nowa era dla tej grupy i obszar, który będziemy uważnie obserwować” – powiedziała w niedawnym wywiadzie telefonicznym dla CTVNews.ca.

„Ci kredytobiorcy, którzy będą się odnawiać, może w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat, zaczniemy widzieć, jak ich stawki odnowienia będą nieco wyższe niż kiedyś”.


  • Bank Kanady podnosi główną stopę procentową do 1 procenta i ostrzega przed kolejnymi podwyżkami

  • Podwyżka stóp Banku Kanady zmniejszy siłę nabywczą nabywców domów: ekspert

VanRooijen wyjaśnił, że przy zmiennej hipotece w wysokości 450 000 USD Kanadyjczycy mogą spodziewać się, że dzięki tej ostatniej podwyżce będą płacić około 100 USD więcej miesięcznie. Chociaż może to nie zrujnować banku, połączenie dodatkowych opłat hipotecznych i wyższych kosztów artykułów spożywczych i benzyny może sprawić, że więcej Kanadyjczyków odczuje ucisk.

„To zbieg presji na budżety rodzinne w tym samym czasie” – powiedziała. „Najlepszą radą, jaką dajemy konsumentom, jest to, że jeśli zaczniesz odczuwać ten niepokój, cofnij się o krok i wróć do podstaw. Spójrz na dopływ gotówki, spójrz na budżet i odpływ gotówki i zobacz, czy trzeba wprowadzić korekty zrobiony.”

Chase Bellair, współzałożyciel i główny broker w ekspertach hipotecznych Nesto, powiedział, że zmienne stawki są nadal atrakcyjną opcją, ponieważ stawka prime będzie musiała wzrosnąć kilka razy, aby zrównać się ze stałą, a kara za zerwanie umowy o kredyt hipoteczny będzie niższa. Intensywny.

„Potrzebowałbyś siedmiu takich reklam, w górę o 0,25 (procent), aby nawet dziś złapać najlepszą stawkę ryczałtową” – powiedział. „To dużo przyrostów”.

„Udzieliłbym tej samej rady komuś, kto refinansuje dzisiaj, jak komuś, kto refinansuje dzisiaj: to nie sprawia, że ​​zmienna stopa jest mniej atrakcyjna niż kiedyś”.

Biller powiedział, że większość Kanadyjczyków posiadających kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu powinna nadal być w stanie pozwolić sobie na wyższe oprocentowanie, ponieważ musieliby przejść test warunków skrajnych przed uzyskaniem zgody na kredyt hipoteczny.

„Musisz udowodnić, że stać cię na kredyt hipoteczny na znacznie wyższą stawkę”, powiedział.

VanRooijen powiedziała, że ​​jej firma będzie monitorować odnawianie kredytów hipotecznych, ponieważ ci, którzy kupują lepsze stawki, prawdopodobnie staną przed wyższym kryterium kwalifikowalności.

„W środowisku niskich stóp procentowych widzieliśmy, jak wielu pożyczkobiorców zmienia instytucje finansowe w momencie odnowienia i mogą oceniać zakupy” – powiedziała. „Ale wraz z wyższymi stopami procentowymi pojawiają się wyższe bieguny rehabilitacji, jeśli będą musieli zmienić kredyt hipoteczny, więc będziemy uważnie przyglądać się, co to oznacza dla zdolności kredytobiorcy do zmiany kredytodawcy hipotecznego”.

VanRooijen i Belair uważają, że ta niedawna podwyżka stóp procentowych nie powinna nikogo odstraszyć od szukania refinansowania lub odnowienia kredytu hipotecznego.

„Jesteśmy w erze rekordowo niskich stóp procentowych” – powiedział Beller. „Wobec rosnących kosztów wszystkiego wokół nas, wciąż istnieją oszczędności na odnowieniu kredytów hipotecznych i refinansowaniu kredytu hipotecznego”.


Pliki z kanadyjskiej prasy

READ  Wyłącznie: GM wymienia wszystkie moduły baterii na niektórych śrubach Chevy, aby zmniejszyć ryzyko pożaru

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top