Podwójna bańka dla Bellier w Polsce

Niedziela | 12 czerwca 2022

Laurent Bellier wygrał Junior ERC i ERC4 po zaciętej walce z Tonym Herronem na 78. Rajdzie Polski Orlen.

Kierowca Opla Corsy Rally 4 był w dobrej formie, gdy po sukcesie w Rajdzie Wysp Kanaryjskich w zeszłym miesiącu starał się przedłużyć swoją obecność w mistrzostwach juniorów ERC.

W niedzielnym finale wyprzedził o 2,0 sekundy 18-letniego Tony’ego Herrona i powiększył tę przewagę w otwierającym Mikołajki MAX Test, wyprzedzając rywala pedałując do dechy w kolejnej rundzie.

Herrenen, który prowadził Ford Fiesta Rally 4, był w domu na superszybkich szutrowych odcinkach i prowadził aż do ostatecznej eksplozji, kiedy wycofał się za Belle w jednej czwartej sekundy w drodze na odcinek mocy.

Mocno naciskając na pokonanie deficytu, Finn popełnił niezwykły błąd i w finale pobiegł szeroko. Krótka wycieczka spowodowała niewielkie uszkodzenie tyłu jego samochodu, a Bellere zapewnił sobie zwycięstwo w 10,1 sekundy.


Herrenen pokazał silną walkę w swojej Fiesta

„To była epicka wojna – byłem bardzo blisko mojego życia” – odpowiedział Francuz. „To była idealna walka z Herranem i wyszła nam na szutrze.

„Cały zespół wykonał świetną robotę i pokazaliśmy Corsie, że dobrze sprawdza się na tej nawierzchni. Jesteśmy szczęśliwi i cieszymy się chwilą. To niesamowite!” On dodał.

Oscar Palomo odwiedził scenę podczas rajdu Peugeot 208. Hiszpan przesunął się o 1 minutę 16,4 sekundy, ale koledzy z drużyny Cleo, Andrea Mabellini i Anthony Fotia, przenieśli się na prowadzenie w mistrzostwach ERC4 po tym, jak w dniu otwarcia doznali problemów mechanicznych.

Adam Sroka stracił kolejne 46,4 sekundy, zajmując czwarte miejsce w pierwszej piątce i czwarte na ojczystej ziemi przed zawodnikiem Fiesty Justusem Simaską.


READ  Stephanie Maunga Jima błyszczy w polskiej koszykówce; Po opuszczeniu Stanów Zjednoczonych gwiazda cieszy się nowym życiem w Europie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top