Pod nieobecność Petersona Hughes rzucił cień na początek obozu treningowego w Canucks

Vancouver – Pierwsze pytanie pierwszego dnia boot campu było przewidywalne i odkrywcze. Dopóki Vancouver Canucks nie podpisze ograniczonych wolnych agentów Eliasa Petersona i Quinna Hughesa, historia graczy spoza obozu będzie ważniejsza niż wszystkie historie o graczach, którzy są tutaj.

Weź jeden: dyrektor generalny Jim Benning mówi o utracie swojego najlepszego napastnika i najlepszego obrońcy.

„Jestem rozczarowany, że nie będzie ich tutaj na początku obozu” – powiedział w środę Benning na początku swojej konferencji prasowej. „Ale będę nadal rozmawiał z (agentem) Patem Brysonem i spróbuję znaleźć coś tutaj tak szybko, jak to możliwe. Nie sądzę, że jesteśmy bardzo daleko, ale są to złożone i wyjątkowe umowy. To są dwaj dobrzy młodzi gracze i jest ważną częścią naszej grupy, więc, jak powiedziałem, będziemy kontynuować pracę z Patem, dopóki czegoś nie dostaniemy.

„Myślę, że się zbliżamy, ale będziemy po prostu kontynuować i mam nadzieję, że uda nam się to zrobić wcześniej niż później”.

Benning powiedział dziennikarzom na Rogers Arena, że ​​on i Bryson, z którymi codziennie kontaktowali się, ponownie wystąpią w środę po południu.

Oczekiwania, że ​​wtorkowe porozumienie między Minnesotą Wild a jej wolnym agentem Kirillem Kaprizovem pobudzi negocjacje Canucks z Petersonem, który w porównaniu wydaje się bliski, mogą być chybione.

Z różnych powodów – wieku, lat, nawet nieograniczonej wolnej agencji, opcji rezerwowej Kaprizova w Rosji – Al Kanucks nie uważa, że ​​stanowisko Petersona jest identyczne, nawet jeśli pięcioletni kontrakt na 45 milionów dolarów dla wschodzącego debiutanta z Minnesoty brzmi jak rozsądna wycena dla Petersona.

Benning i Bryson skłaniają się ku krótszym kontraktom brydżowym dla 22-letniego Petersona i 21-letniego Hughesa, i chociaż długoterminowa umowa jest wciąż możliwa – Vancouver nie może sobie pozwolić na dwa – prawdopodobnie trafi do Hughesa, który trochę taniej niż Pettersson i mam rok dłużej, żeby poczekać na status UFA.

READ  Główny trener Seattle Kraken Dave Huxtall

Jednak rozpoczęcie zgrupowania w czwartek w Abbotsford, godzinę drogi na wschód od Vancouver, stanowi kolejny punkt nacisku w negocjacjach.

Koleżanka z drużyny Petersona, Brooke Bowser, opuściła obóz treningowy dwa lata temu jako wolny agent z ograniczonym dostępem, odchodząc z kontraktu bazowego, ale była chętna do zawarcia trzyletniego kontraktu, gdy zobaczył, jak jego koledzy z drużyny trenują bez niego.

„Zanim zaczął się obóz, nie sądziłem, że to będzie tak ważne” – wspomina Bowser w środę. “Ale kiedy zacząłem oglądać filmy z graczami jeżdżącymi razem na łyżwach i grającymi w gry przedsezonowe, nie podobało mi się to uczucie siedzenia i nie przebywania z graczami. Nie tylko ode mnie, ale od ich, oni chcieli naciskać na rzeczy do przodu i stało się bardziej pilne. Umowa przychodzi szybko, gdy obie strony zaczynają uzgadniać pewne warunki.

„Oczywiście jest źle, ale to część procesu. Chodzi o znalezienie uczciwej umowy dla obu stron. Oczywiście myślę, że wszyscy wiemy, że chcą tu zostać przez jakiś czas, więc nie martwię się tym. niedługo tu będą. I myślę, że są. Będą gotowi do drogi, kiedy tu dotrą.

Peterson i Hughes trenują razem w Michigan, gdzie Hughes mieszka poza sezonem. Peterson był w Vancouver na krótko w zeszłym tygodniu z powodu problemów wizowych.

Gracze NHL są znakomici w lidze. Zwykle nie skupiają się na brakujących graczach. Ale nie można zignorować nieobecności jego kolegów z drużyny w postaci Petersona i Hughesa.

– To wpływa na samych piłkarzy indywidualnie – powiedział trener Travis Green, że tęsknił za swoimi dwoma najlepszymi młodymi zawodnikami. „(Czuję się) rozczarowany, że nie ma ich tutaj, oczywiście jako trener. obóz, bycie małymi graczami, to duża część pracy nad częściami specyficznymi dla twojej gry.

“Myślę, że… gracze rozumieją, że to się działo wcześniej. To nie jest rynek, o którym nie będzie się dużo mówić. Ale zawodnicy też wiedzą, jak ważny jest obóz treningowy i wszyscy będą chcieli tych graczy tutaj.

READ  Zack Hyman: Jaki zawodnik byłby idealny, aby pomóc Edmonton Oilers przejść do następnego kroku?

„Nie martwię się o wpływ na to, jak się przygotowujemy; martwię się, że gracze wrócą do naszej grupy i stracą niezbędny czas nie tylko dla twojej drużyny hokejowej, ale o tym, o czym rozmawialiśmy poza lód i mnóstwo nowych twarzy. Jest coś, o czym można by powiedzieć (być razem). )”.

Kluczowymi nowicjuszami są czołowa szóstka skrzydłowego Conor Garland, defensywny duet Oliver Eckmann-Larson, pomocnik Jason Dickinson, wschodzący skrzydłowy Wasilij Podkolzin i weteran bramkarz Jaroslav Hallak.

Zielony będzie ośrodkami jazd testowych dla obozu startowego. Oprócz utraty Petersona, Benning ujawnił, że weteran Brandon Sutter przechodzi testy zmęczeniowe (test na COVID-19 był negatywny) i że kapitan Canucks, Bo Horvat, nie czuł się dobrze w środę, by być z zespołem.

Benning potwierdził również, że letnia operacja skrzydłowego Tylera Motta była spowodowana „kontuzją górnej części ciała”, która może nie pozwolić, aby energia do przodu była gotowa na rozpoczęcie sezonu zasadniczego. Ale GM próbował powstrzymać spekulacje na temat niewyjaśnionej nieobecności obrońcy Travisa Hamonica, mówiąc “on tu będzie”.

Benning powiedział, że skrzydłowy Justin Bailey wrócił do Buffalo po pozytywnym wyniku testu na COVID-19, ale dołączy do drużyny, gdy tylko będzie mógł.

Dyrektor generalny stwierdził również jednoznacznie, że Canuckowie zostaną zaszczepieni „w 100 procentach” na inauguracyjny sezon drużyny w Edmonton 13 października.

„Mamy ścisłą politykę” – powiedział. „Gracze, wszyscy w załodze, wszyscy w recepcji, wszyscy zostali zaszczepieni”.

Po trzech dniach treningu w Abbotsford, Canucks rozpoczną sezon przygotowawczy przeciwko Seattle Kraken Sunday w Spokane w stanie Waszyngton.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top