Pod każdym względem nowy iPad mini jest lepszy od iPada Air: aparaty, procesor, 5G i nie tylko

Wprowadzony wczoraj nowy iPad mini ma kilka istotnych ulepszeń w stosunku do iPada Air czwartej generacji, który firma wprowadziła w zeszłym roku. Niestety, Apple nie zaktualizował iPada Air tymi aktualizacjami i zamiast tego zdecydował się kontynuować sprzedaż obecnego modelu wraz z nowym iPadem mini. Zebraliśmy wszystkie różnice między tymi dwoma urządzeniami, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego nowy iPad mini jest technicznie lepszy od iPada Air.

Najlepsze aparaty

Pierwszą poważną różnicą jest kamera FaceTime. iPad mini ma nowy przedni aparat 12 MP z centralnym wsparciem, takim jak nowy iPad Pro wprowadzony w kwietniu. iPad Air ma zwykły 7-megapikselowy aparat FaceTime HD. Przedni aparat iPada mini ma również większą przysłonę f/2.4, 2-krotny zoom, rozszerzony zakres dynamiki wideo i nagrywanie 1080p przy 25 kl./s, 30 kl./s i 60 kl./s.

Tylna kamera iPada mini ma również 12 MP, podobnie jak iPad Air, ale zyskuje lampę błyskową True Tone z czterema diodami LED. Ten dodatek ma wynikać z przenośnego charakteru iPada mini. Znacznie poprawiły się możliwości kamery. iPad mini zyskuje możliwość nagrywania wideo 1080p przy 25 fps i 30 fps, a także nowy rozszerzony zakres dynamiki dla wideo do 30 fps.

ulepszony procesor

Kolejną istotną różnicą w sprzęcie jest wbudowany procesor. iPad mini ma zupełnie nowy układ Bionic 5 nm A15, który można znaleźć również w iPhonie 13, podczas gdy iPad Air nadal korzysta z układu A14 z zeszłego roku.

Jak wspomniało wiele placówek, A15 wydaje się być marginalnym ulepszeniem w stosunku do układu A14, więc niekoniecznie zauważysz jakiekolwiek różnice w wydajności w codziennym użytkowaniu. Ale na dłuższą metę możesz uzyskać dodatkowy rok aktualizacji oprogramowania.

Kompatybilność z 5G

Modele komórkowe iPada mini mają kompatybilność z 5G, w przeciwieństwie do iPada Air, który pozostaje tylko LTE. Apple dodał także kompatybilność z dwoma dodatkowymi pasmami LTE. Chociaż 5G może nie mieć większego znaczenia dla wielu osób, to zrobi to dla osób mieszkających w obszarach, w których 5G jest widoczne i jest szybsze niż LTE.

Wyświetl gęstość pikseli

Chociaż główną różnicą między iPadem mini a iPadem Air jest rozmiar ich ekranów, jakość tych ekranów również jest różna. iPad mini ma wyświetlacz Liquid Retina 2266 x 1488 o gęstości 326 pikseli na cal. Ekran iPada Air ma wymiary 2360 x 1640, czyli 264 pikseli na cal. Gęstość pikseli iPada mini jest znacznie wyższa niż gęstość pikseli iPada Air.

READ  Wszystkie aktualizacje aplikacji Teams ogłoszone w Microsoft Build 2021

Pozostałe funkcje ekranu pozostają takie same jak w iPadzie Air. Mini ma również True Tone, szeroki kolor P3, pełną laminację i powłokę olejoodporną. Robi się też tak jasny, jak 500 nitów, jak iPad Air.

Nowe sezonowe opcje kolorystyczne

Jedynymi oczywistymi różnicami wizualnymi między iPadem Air a iPadem mini są opcje kolorystyczne. iPad mini jest dostępny w trzech zupełnie nowych kolorach: różowym, gwiazdowym i fioletowym, a także w gwiezdnej szarości. iPad Air jest nadal dostępny w kolorze cyjan, różowo-złotym, zielonym, srebrnym i gwiezdnej szarości. Innymi słowy, nowy iPad mini jest lepiej kompatybilny z najnowszymi urządzeniami Apple, takimi jak iPhone 13 i Apple Watch Series 7.

Ceny i dostępność

Nowy iPad mini zaczyna się od 499 USD, 100 USD mniej niż iPad Air. Dzięki ulepszonym specyfikacjom technicznym to świetna sprawa. Jedyną ważną rzeczą, której brakuje w iPadzie mini, jest kompatybilność ze Smart Keyboard i Magic Keyboard. Chociaż jest mało prawdopodobne, że kupujący, którzy zdecydują się na iPada mini, i tak będą chcieli go używać z klawiaturą.

iPad mini jest dostępny w tych samych konfiguracjach 64 GB i 256 GB z opcjonalną łącznością komórkową. Możesz już teraz zamówić nowego iPada mini, który będzie dostępny w sklepach lub dostarczony w najbliższy piątek 24.02.

Piąta generacja iPada Air?

Nie jest jasne, kiedy Apple zaktualizuje iPada Air o funkcje dodane do iPada mini, takie jak lepsze aparaty, procesor 5G i A15. MacOtakara Wspomniałem wcześniej, że nowy model zobaczymy w 2022 roku. Oczekuje się, że będzie zawierał ulepszony ekran, 5G, podwójne kamery i wiele innych. Chociaż jest to proste, ten sam raport mówi, że iPad mini nie doczeka się tak poważnej zmiany konstrukcyjnej, jak wczoraj. DigiTimes Wspomniał również, że iPad Air prawdopodobnie po raz pierwszy zastosuje wyświetlacz OLED. Prawdopodobnie możemy spodziewać się, że kolejny iPad Air będzie dostępny w tych samych nowych kolorach, co iPad mini, jeśli zostanie ujawniony na początku 2022 roku.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top