Po zdobyciu punktu play-off Flames uderzył kojota z dziewięcioma golami w wygranej

Miejsce w play-offach National Hockey League zostało zabezpieczone Na kilka godzin przed upadkiem krążka w sobotę, Calgary Flames zamieniło spokojny początek w mecz goli w wygranym 9:1 meczu z Arizona Coyotes.

Jonny Goudreau i Matthew Tkachuk zdobyli po dwa gole i dwa asysty, podczas gdy Elias Lindholm zdobył cztery punkty w nocy z golem i trzema asystami.

Calgary przegapił jedyny punkt potrzebny do zapewnienia sobie wyjazdu na czwartek po sezonie w przegranej 6:1 z Vegas Golden Knights.

Ich największy wróg, Edmonton Oilers, pomogli Calgary wejść w sobotę po sezonie, wygrywając 4-0 z Knights, zanim zrzucili dysk do Calgary’s Saddledome.

The Flames, 46-20-9 na szczycie Pacific Division, stał się trzecią zachodnią drużyną, która zarezerwowała miejsce w play-off po Colorado Avalanche 6 kwietnia i St. Louis Blues w sobotę.

– Naprawdę trudno jest przejść do play-offów – powiedział trener Flames Daryl Sutter. – Robi to tylko połowa zespołów w lidze. Rozegraliśmy play-offy na dwa tygodnie przed końcem sezonu.

Avalanche zajął pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej w sobotę, wygrywając 7-4 nad Carolina Hurricanes.

Calgary ma jeszcze siedem meczów w swoim sezonie zasadniczym, w tym dwa u siebie.

„Wciąż mamy o co grać” – powiedział Tkachuk. „Wiemy, że jesteśmy teraz w sytuacji, w której zamierzamy grać z drużyną, która dobrze grałaby w play-offach, aby tak się stało. Lód w domu jest ogromny. Gramy o to i staramy się grać dobrze w hokeju z tym.”

Arizona strzeliła gola w pierwszej minucie meczu i po chwili prowadziła 1:0, ale Flames strzelił cztery gole w dwie minuty i 33 sekundy, zaczynając od 38 sekund w drugiej połowie.

Cztery gole w ciągu trzech minut i 11 sekund były według ligi trzecimi najszybszymi czterema golami, które rozpoczęły okres w historii NHL i najszybszym od 45 lat.

„To było ekscytujące nie tylko dla nas”, powiedział Goudreau. „Myślę, że fani są podekscytowani. My byliśmy podekscytowani”. „W tamtym momencie była to tylko gra z trzema bramkami i musieliśmy dalej naciskać”.

READ  Keefe Maple Leafs o tym, dlaczego Nylander jest kluczem do nowego doświadczenia zespołu

Gdy płomienie wypełniły sieci Arizony, Saddledome wykrzyknął: „Chcemy 10”.

Czteropunktowa noc Goudreau zwiększyła jego łączną liczbę punktów do 105 w tym sezonie. Tkachuk i Lindholm zdobyli 39 bramek, a Goudreau strzelił 36. przeciwko 16 823. Ostatnią pochodnią, która przełamała barierę 40 bramek w jednym sezonie, był Jarom Iginla w sezonie 2010-11.

Dillon Dube strzelił także dwa gole z Andrew Mangyapanem i Blakiem Colemanem Calgarym. Gracz Flame’a Jacob Markstrom zatrzymał 25 z 26 rzutów dla zwycięstwa po tym, jak został wciągnięty do dwóch meczów z rzędu dla Dana Vladara.

„Chciałem, żeby Markstrom stał się silny, przede wszystkim dobrze, żeby mieć pełny mecz za pasem” – powiedział Sutter. – Szczerze mówiąc, nie wkładam zbyt wiele w pierwszą tercję ani w jakąkolwiek inną jej część. Chodziło o wygranie meczu.

Nick Ritchie odpowiedział za Arizonę (22-48-5), grając w floss w skarbcu NHL.

Rozrusznik Wolfa Harry Satri został ściągnięty do Karela Wimmelki po stracie czterech goli w czterech rzutach na rozpoczęcie drugiej połowy, ale wrócił do gry i zatrzymał 24 z 31 rzutów w przegranej.

Vemelka oddał osiem z 10 strzałów w 16:49 minutach akcji.

„Oczywiście dbanie o cel jest dla nich problemem” — powiedział Sutter. Dwukrotnie wykorzystali człowieka.

Od czasu przegranej w finale Pucharu Stanleya w siedmiu meczach z Tampa Bay Lightning w 2004 roku – z Sutterem także za fotelem Calgary w tym czasie – Flames zostali wyeliminowani w pierwszej rundzie siedem razy i odpadli w drugiej rundzie w 2015 roku.

Calgary przegapił play-offy w 2021 roku.

„To ogromne osiągnięcie dla naszego zespołu przez co najmniej rok w tym roku” – powiedział Goudreau. „Dumny z mężczyzn w szatni, ale teraz zaczyna się praca.

„Musimy spróbować znaleźć się w dobrym miejscu przez resztę roku. Może spróbujemy zdobyć lód w domu na większość kwalifikacji, jeśli będziemy mogli i przygotować się do pierwszej rundy”.

READ  „Wszystko”: Johnson prowadzi Kanadę do półfinału o złoto

Kojoty strzeliły 30 sekund po meczu otwarcia pierwszym strzałem w meczu, który był ich pierwszym golem w pierwszej minucie tego sezonu.

Uwagi: The Flames zdobyli najszybsze cztery gole to 1 minuta 21 sekund ustanowiona przez Theo Fleury’ego, Gary’ego Sutera, Chrisa Lindberga i Rona Sterna w meczu z San Jose Sharks w 1993 roku… Obrońca Flames Nikita Zadorov osiągnął 100 punktów po swoich pierwszych asystach Mangiapane przyznał mu w tym sezonie dwa 51 punktów, najwyższy w jego karierze.