Po trzęsieniu ziemi w południowym Pakistanie zawalają się domy | wiadomości o trzęsieniu ziemi

Co najmniej 20 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych po trzęsieniu ziemi o sile 5,7, które nawiedziło wschodnią Quetta.

Islamabad, Pakistan Co najmniej 20 osób zginęło po trzęsieniu ziemi w południowo-zachodniej prowincji Beludżystan w Pakistanie, poinformowali lokalni urzędnicy, gdy ekipy ratunkowe próbowały usunąć gruzy i dotrzeć do tego obszaru.

Według danych USGS większość mieszkańców dystryktu Harnai, około 100 kilometrów (60 mil) na wschód od stolicy prowincji Quetta, spała w czwartek już o 3 rano czasu lokalnego (22:00 GMT). . Trzęsienie ziemi miało miejsce na głębokości około 20 kilometrów (12 mil).

„Co najmniej 20 osób zginęło i szacujemy, że około 100 zostało rannych” – powiedziała telefonicznie Al Jazeera minister regionalna Dia Langove.

Langove powiedział, że akcje ratunkowe były utrudnione przez osuwiska spowodowane trzęsieniem ziemi, które zamknęło drogi w okolicy.

„Doszło do wielu osuwisk, a zespoły pracują obecnie nad oczyszczeniem dróg prowadzących do tego obszaru” – powiedział Langove. Dodał, że ratownicy będą mogli dokładniej oszacować szkody, gdy dotrą na miejsce.

Mieszkańcy Quetty zebrali się przed swoimi domami po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło południowy Pakistan na początku czwartku. Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 100 km na wschód od miasta [Arshad Butt/AP Photo]

Beludżystan to największa, ale najmniej zaludniona i najsłabiej rozwinięta prowincja Pakistanu, konsekwentnie zajmująca ostatnie miejsce w krajowych rankingach Human Development Index.

Większość domów w regionie Harnai, w którym miało miejsce trzęsienie ziemi, jest zbudowana z błota i kamienia i jest bardziej podatna na uszkodzenia spowodowane trzęsieniem ziemi niż konstrukcje betonowe lub ceglane.

Sohail Anwar Hashmi, wysoki rangą urzędnik rządu prowincji, powiedział, że wiele ofiar zginęło, gdy zawaliły się dachy i ściany.

Powiedział, że wśród zmarłych była kobieta i sześcioro dzieci.

READ  Owca została zastrzelona po śmiertelnym ataku na kobietę z Kalifornii w Montanie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top