Po przywódcach czarownic z G7 królowa Elżbieta zasiada w urodzinowej procesji

LONDYN (Reuters) – Królowa Elżbieta II wróciła w sobotę do swojej rezydencji w zamku Windsor, aby obejrzeć paradę wojskową z okazji jej oficjalnych urodzin po przeprowadzce na szczyt G7.

95-letni monarcha siedział na podwyższeniu, aby oglądać ceremonię, która nie zawiodła pomimo ciągłych ograniczeń dotyczących dystansu społecznego. Jeśli jest zmęczona po spotkaniu przywódców G7, w tym prezydenta USA Joe Bidena, w piątek wieczorem, to się nie pokaże.

Ceremonia jest prezentem od rodzimej kapeli dla pułków wojskowych, które są blisko związane z królem. Pojawili się żołnierze, którzy odegrali instrumentalną rolę w reakcji na COVID-19, a także ci, którzy służyli w operacjach wojskowych. Widziano ją, jak świeciła od ucha do ucha, gdy dziewięć samolotów Królewskich Czerwonych Sił Powietrznych unosiło się w szyku i uwalniało swój czerwony, biały i niebieski dym.

Tradycyjne przyjęcie Trooping the Color odbywa się zwykle w Londynie i obejmuje setki żołnierzy, kobiety i tysiące widzów. Jednak drugi rok z rzędu nie było to możliwe i było to małe zamówienie na terenie zamku Windsor, który znajduje się około 27 mil (44 kilometry) na zachód od stolicy.

Nazwany miniaturą „Trooping the Color” przedstawiał żołnierzy w ceremonialnych karmazynowych płaszczach i czapkach z niedźwiedziej skóry. Liczba żołnierzy i kobiet w defiladzie osiągnęła 275, a ich liczba to 70 koni, w porównaniu z 85 żołnierzami, którzy uczestniczyli w uroczystości latem ubiegłego roku. Kilku siedzących gości ustawiło się w szeregu na części czworoboku – zmiana z zeszłego roku, kiedy było tylko wojsko.

Uroczystość zrodziła się z tradycyjnych przygotowań do bitwy. Kolory – lub flagi – były “suszone” lub noszone w szeregach żołnierzy, aby można było ich zobaczyć i rozpoznać w bitwie.

Podpułkownik Jay Stone, który zaplanował oficjalne obchody urodzin królowej na czworoboku zamku Windsor, powiedział, że chce stworzyć „niezapomniany i luksusowy dzień” dla królowej.

READ  Celine Dion mówi, że „nie ma nic wspólnego z tym zdjęciem” po tym, jak jej zdjęcie zostało użyte w przedmeczowym show NHL

Uroczystość odbyła się dwa miesiące po śmierci jej 99-letniego męża, księcia Filipa, którego pogrzeb odbył się również w zamku Windsor.

Choć od 73 lat opłakuje śmierć męża, królowa nadal wykonuje swoje obowiązki, w tym wygłasza przemówienie napisane przez rząd z okazji nowej sesji parlamentu.

W piątek wystąpiła na przyjęciu z przywódcami G7 i ich małżonkami w Eden Project, futurystycznym ogrodzie botanicznym osadzonym pod kopułami, w którym znajduje się największy na świecie las deszczowy pod dachem.

Śmiała się ze swoich gości, gdy skarciła ich podczas grupowej sesji zdjęciowej: „Czy masz wyglądać, jakbyś dobrze się bawił?”

Chociaż faktyczne urodziny królowej przypadają na 21 kwietnia, kolejne urodziny świętuje w czerwcu, kiedy brytyjska pogoda jest – miejmy nadzieję – bardziej odpowiednia do świętowania na świeżym powietrzu. To królewska tradycja, która sięga 1748 roku i panowania króla Jerzego II, którego faktyczne urodziny przypadły na listopad.

Jedną z kluczowych części oficjalnych urodzin królowej jest przyznanie wyróżnień tym, którzy, jak się uważa, wnieśli pozytywny wkład w społeczeństwo.

Tegoroczna lista wyróżnień upamiętnia tych, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy byli na czele szybkiego wprowadzenia szczepionek przeciwko koronawirusowi w Wielkiej Brytanii i którym przypisuje się podważanie reakcji kraju na pandemię.

Sarah Gilbert, profesor wakcynologii na Uniwersytecie Oksfordzkim, która odegrała kluczową rolę w opracowaniu szczepionki wyprodukowanej przez producenta leków AstraZeneca, oraz Kate Bingham, była szefowa brytyjskiej grupy zadaniowej ds. szczepień, której przypisuje się pomyślny program zamówień publicznych w tym kraju, zostali wyróżnieni damy.

Chociaż Wielka Brytania odnotowała najwyższą liczbę zgonów związanych z wirusami w Europie, z prawie 128 000 osób, które straciły życie, jej program szczepień jest postrzegany jako jeden z najszybszych i najbardziej spójnych na świecie.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top