Płaca minimalna wzrosła o 50 centów w październiku

Kolejna podwyżka płacy minimalnej powiatu następuje pod koniec miesiąca.

W sobotę 1 października płaca minimalna wzrośnie o 50 centów do 13,70 USD za godzinę.

Powiat odnotuje kolejną podwyżkę 1 kwietnia i kolejną jesień, tak aby płaca minimalna wzrosła do 15 dolarów za godzinę do października 2023 roku.

Rada Pracodawców NL twierdzi, że płaca minimalna jest „niezrozumianą polityką” i trudną kwestią do publicznego omówienia.

CEO Jacqueline Sullivan mówi, że płaca minimalna nie miała być płacą wystarczającą na życie i nie można patrzeć na tę kwestię w oderwaniu.

„To nie jest średnia tygodniowa płaca w Holandii – w rzeczywistości należy do najwyższych w kraju” – mówi Sullivan. Chociaż ważne jest, aby płaca minimalna była powiązana z inflacją, „to nie to, co tutaj robimy”, mówi. Zamiast tego, mówi Sullivan, skaluje się go do tego, co nazywa politycznie arbitralnym standardem.

Mówi, że wyrządza szkody niektórym firmom, zwłaszcza zmarginalizowanym.

To, czego przegapił, mówi Sullivan, to fakt, że płacenie płacy minimalnej jest wyborem dokonywanym przez niektóre firmy. Dla wielu firm to nie jest opcja, a jeśli będą w stanie zapłacić więcej, to zrobią. Twierdzi, że podniesienie płacy minimalnej ma na celu znalezienie odpowiedniej równowagi.

READ  Generałowie w stanie spoczynku ostrzegają armię USA przed głębokim podziałem i możliwością ewentualnej próby zamachu stanu w przyszłości

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top