Pingwiny gromadzą się razem, aby zakończyć przesuwanie się po siedmiu meczach

Waszyngton – Jeff Carter Nie pamięta, czy kiedykolwiek grał w obronie w swoich 18 sezonach w National Hockey League, ale wiedział, że musi odpowiedzieć na wezwanie z Pittsburgh Penguins do trzech zdrowych obrońców w środę, zdesperowanych, aby wygrać, i trener Mike Sullivan szuka napastnika do pomocy.

„Po prostu wyszło mi trochę z mojego żywiołu” – powiedział Carter. – Ale Sully mówi, że musisz grać na swojej pozycji.

To był tylko jednorazowy wypadek w trzecim okresie wygranej 4:1 z Washington Capitals na Capital One Arena, ale był to symboliczny wysiłek zespołowy, jakiego Penguins potrzebowali, aby zakończyć siedmiomeczowy poślizg (0-6). -1).

Na szczęście dla Pittsburgha i Cartera, człowieka obrony Jeff Petri Udało mu się wrócić wkrótce po utykaniu z powrotem do szatni po badaniu bioder Mikołaj Ob-Kobel. Pozwoliło to Pingwinom przypieczętować to, co mają nadzieję, będzie zwycięstwem w sezonie z czterema obrońcami – Chris LetangA Marcus PetersonA Brian Dumoulin i Petri po Pierre Olivier Joseph (dolna część ciała) i Jean Ruta (Góra ciała) Obaj odeszli z kontuzją w drugiej tercji.

„Ogólnie myślę, że to tylko całkowity wysiłek” – powiedział Sullivan – „i myślę, że zaczynamy się trochę przechwalać z ławki”. „Czasami, gdy przechodzisz przez te rzeczy, tak jak my w trzeciej tercji, kiedy masz mniej niż czterech obrońców, jest to krzyk rajdowy dla graczy i możesz to poczuć na ławce w trzeciej połowie”.

Pingwiny (5-6-2) szukały czegoś, co mogliby zwinąć się w kłębek, ślizgając się w niespójnej grze i nierównych strunach. Trzy dni bez meczu po przegranej w sobotę 3:2 u siebie z Seattle Kraken dały im czas na przegrupowanie i zresetowanie mentalności.

Jest jeszcze wcześnie w sezonie, ale Penguins sprawdzają Metropolitan Division of the New Jersey Devils (10-3-0), New York Islanders (9-5-0) i Philadelphia Flyers (7-3-2), trzy drużyny, które nie zagrały w play-off o Puchar Stanleya w zeszłym sezonie.

READ  Ryu Blue Jays zapewnia bardzo potrzebny długi spacer po Lose Rays

Wideo: Pingwiny przestają się ślizgać w 7 meczach z wygraną 4-1

DC (6-7-2) też miał swoje problemy. Przegrali cztery z rzędu (0-2-2) przed wygranym 5:4 z Edmonton Oilers w poniedziałek i nadal brakuje garstki kluczowych graczy z powodu kontuzji, lista zawiera napastników. Niklas Backstrom (operacja stawu biodrowego), Tom Wilson (rozdarta Liga Mistrzów AFC), TJ O’Shea (dolnej części ciała), Conor Brown (Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego) i Karl Hagelin (chirurgia stawu biodrowego) i mężczyźni obrony John Carlson (dolna część ciała) i Dmitrij Orłow (dolnej części ciała).

To dodało pilności obu drużyn w tym pierwszym meczu między rywalami w tym sezonie.

„Można śmiało powiedzieć, że tego potrzebujemy i zasłużyliśmy na to” – bramkarz Pingwinów Casey Desmith Powiedział, że po wykonaniu 24 rzutów obronnych odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie (1-3-1). „Wyrok śmierci był niewiarygodny (3 vs 3). Został zredukowany do czterech mężczyzn obrony, [I] Nie można im przyznać wystarczającego uznania. Cóż za odważny występ tej czwórki w trzecim okresie i myślę, że wykonaliśmy świetną robotę w trzecim etapie, który właśnie pobiegł”.

Być może szczęście, które doprowadziło do odbicia Jason ZuckerBramka otwierająca wynik 7:43 w drugiej połowie wskazywała na zmianę szczęścia pingwinów. Zucker wrzucił piłkę do siatki nad linią bramkową w prawym rogu i wstrząsnął między bramkarzem Darcy ComberA ja siedziałem za nim w zagłębieniu, aż Comber przypadkowo kopnął lewą stopę.

Brooke McGinnJego krótka bramka, która dała wynik 2:0 w 12:53, również znalazła lukę między ochraniaczami Kuempera, zanim przekroczył linię bramkową. Petrie strzelił 3-0 z centralnego punktu nad lewym ramieniem Combera 15:05.

„Myślę, że wszyscy tutaj wierzą w proces, który teraz robimy” – powiedział McGinn. „Kiedy ten zespół gra we właściwy sposób i gra w naszą grę, myślę, że możemy pokonać każdego”.

READ  Blue Jays zasłużyli na lepszy los po rozegraniu jednego meczu mniej niż dzika karta

Po opuszczeniu Pittsburgha trzybramkowej przewagi w drugiej połowie u siebie w przegranym 6:5 dogrywce z Boston Bruins 1 listopada, następnego wieczoru miał dwubramkową przewagę w przegranym 6:3 z Buffalo Sabres. Trzecie miejsce Waszyngtonu wydawało się dalekie od zagwarantowania, zwłaszcza że Joseph i Rota byli niedostępni. Ale kiedy Letang (28:48 lodowatego czasu), Petry (24:49), Pettersson (23:48) i Dumoulin (21:58) przejęli główny ciężar w obronie – a Carter zagrał 38-sekundową kolejkę razem z Dumoulinem pod nieobecność Petriego – Pingwiny utrzymywały prostotę.

„Próbowaliśmy dowiedzieć się, który napastnik może skakać do tyłu” – żartował Sullivan. „Nie jestem pewien, czy potrafi jeździć do tyłu, ale jest bardzo inteligentnym graczem i widzieliśmy, że możemy wykorzystać jego bogate doświadczenie w lidze, aby mu pomóc”.

Marcus JohanssonJego bramka przy 12:22 obniżyła wynik do 3-1 i dała wcześniej stolicom trochę nadziei Jake GoentzelPusta bramka pozostała 1:36, aby zadecydować o pierwszym zwycięstwie Pittsburgha w ośmiu meczach.

„To wspaniałe uczucie” – powiedział Carter, który pomógł mu wrócić z trzymeczowej nieobecności z powodu kontuzji dolnej części ciała. „Myślę, że w ostatnich kilku meczach ci goście naprawdę się budowali i przez większość czasu to był bardzo duży wysiłek grupy.

„Więc dobrze się tu teraz czuję.”

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top