Pilar Bardem, matka Javiera Bardema, umiera w wieku 82 lat

Pilar Bardem była córką dwóch aktorów i siostrą słynnego reżysera Juana Antonio Bardem

Hiszpańska aktorka Pilar Bardem, matka zdobywcy Oscara Javiera Bardema, zmarła w wieku 82 lat, poinformowały jej dzieci w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Jej dzieci Carlos, Monica i Javier napisali w liście, który opublikował: „Chcemy podzielić się wiadomością, że Pilar Bardem, nasza matka, nasz przykład, odeszła. Odeszła w pokoju, bez cierpienia i otoczona miłością swojej rodziny ”. Sobotni wieczór na Twitterze Carlosa.

Urodzona w Sewilli w 1939 roku Pilar Bardem jest córką dwóch aktorów i siostrą słynnego reżysera Juana Antonio Bardema.

Jej troje dzieci również poświęciło się karierze aktorskiej, a Javier Bardem zdobył międzynarodową sławę dzięki nagrodzonej Oskarem roli psychopatycznego mordercy w filmie Coen Brothers. Nie ma kraju dla starych mężczyzn.

Grając w dziesiątkach filmów, seriali telewizyjnych i sztuk teatralnych, Pilar zrobiła solidną karierę w Hiszpanii, zdobywając nagrodę Goya – hiszpański odpowiednik Oscara – dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie z 1995 roku. nikt Opowie o Stanach Zjednoczonych, kiedy umrzemy.

„Nauczyłem się od (mojej matki), że jeśli zamierzasz coś zrobić, musisz zrobić to dobrze” – powiedział Javier w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Pais dziesięć lat temu.

„Pamiętam, że noc w noc przeglądała scenariusze”.

Pilar była również znana ze swojego politycznego i społecznego aktywizmu, w tym kampanii na rzecz poprawy warunków dla aktorów i przeciwko wojnie w Iraku w 2003 roku.

„Zostawia nam ogromną spuściznę w kinie, teatrze i telewizji” – powiedział premier Hiszpanii Pedro Sanchez na swoim koncie na Twitterze.

Pilar Bardem była także teściową zdobywczyni Oscara Penelope Cruz, która jest żoną Javiera.

READ  COVID-19 Love Story: poznaj kanadyjską pannę młodą i jej amerykańskiego męża, którzy pobrali się na granicy

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top