Pierwszy zniekształcony i psychodeliczny obraz teleskopu Webba. Dlatego.

w Ukazał się pierwszy obraz NASA Z Teleskopu Webba niektóre galaktyki wyglądają jak rozciągliwe pasma cukierków.

Dzieje się tak, ponieważ sam wszechświat zmienił nasze spojrzenie na głęboki wszechświat.

Niedawno astronomowie zwrócili uwagę, że Duży Teleskop Kosmiczny Jamesa Webba w grupie galaktyk zwanej SMACS 0723. Co najważniejsze, galaktyki są niezwykle masywnymi ciałami, ponieważ zawierają setki miliardów gwiazd, Miliony czarnych dziurA Może biliony planet. Połączona masa tych galaktyk zniekształca przestrzeń, jak kula do kręgli na materacu.

Ta zniekształcona przestrzeń zasadniczo tworzy „soczewkę”, przez którą patrzymy. Tak więc światło z galaktyk za tą gromadą galaktyk, którą widzimy na końcu (lub z Teleskopu Webba) jest zniekształcone. To wydarzenie zwane „soczewkowaniem grawitacyjnym”. Jako Instytut Naukowy Kosmicznego Teleskopu (który obsługuje teleskop) wyjaśnić: „To tak, jakby między nami a odległymi galaktykami był obiektyw kamery”.

Zobacz też:

Oto pierwsze oszałamiające kosmiczne obrazy Teleskopu Jamesa Webba

Albert Einstein przewidział efekt soczewkowania grawitacyjnego ponad sto lat temu. Niektóre z galaktyk, które możemy zobaczyć poniżej w naszym pierwszym spojrzeniu z głębokiej sieci na wszechświat, są powiększone, a niektóre są głęboko rozciągnięte lub zniekształcone.

„To zostało wzmocnione przez grawitację masy, tak jak powiedział Einstein” NASA astrofizyka Jane Rigby powiedziała, ujawniając pierwsze naukowe obrazy Webba.

NASA nazywa ten obraz „pierwszym głębokim polem sieci”. Jest to zdjęcie gromady galaktyk „SMACS 0723”. Zniekształcenie gromady galaktyk i puchnięcie odległych galaktyk w tle
Źródło: NASA/ESA/CSA/STScI

Na powyższym zdjęciu biała, eterycznie wyglądająca gromada galaktyk ma około 4,6 miliarda lat. Rigby powiedział, że powstały w tym samym czasie co Słońce i Ziemia. To właśnie te białe galaktyki powiększają i zmieniają widok z tyłu.

Te odległe obiekty, do których należą zarówno czerwone kropki, jak i dziwnie zniekształcone galaktyki, należą do najstarszych obiektów we wszechświecie. „Wszystkie bardzo słabe, ciemnoczerwone kropki, a także wiele jaśniejszych, dziwnych obiektów na tym oszałamiającym zdjęciu to galaktyki tak odległe, że ludzkie oko nigdy wcześniej nie widziało” – Harald Ebeling, astronom z University of Hawaii Institute astronomii, powiedział. Powiedział w oświadczeniu.

READ  Zmiana regulaminu biura we wspólną przestrzeń: Firmy przygotowują się na elastyczne miejsca pracy

Najsłabszy obiekt na tym obrazie Webba ma około 13,1 miliarda lat, powiedział Rigby. Jednak Webb niedługo spojrzy dalej w przeszłość, Ponad 13,5 miliarda lat temuwkrótce po powstaniu pierwszych gwiazd i galaktyk.

obserwatorium kosmiczne

Teleskop Webba — współpraca między NASAoraz Europejska Agencja Kosmiczna i Kanadyjska Agencja Kosmiczna – mające na celu dokonywanie bezprecedensowych odkryć. „Dzięki temu teleskopowi naprawdę trudno nie pobić rekordów” – powiedział Thomas Zurbuchen, astrofizyk i zastępca administratora NASA w Dyrekcji Misji Naukowych agencji. niedawno powiedział na konferencji prasowej.

Oto jak Webb osiągnie niezrównane rzeczy:

  • gigantyczne lustro: Lustro Webb, które przechwytuje światło, ma ponad 21 stóp szerokości. To jest dwa i pół razy większe niż Kosmiczny teleskop Hubble Lustro. Przechwycenie większej ilości światła pozwala Webbowi widzieć bardziej odległe starożytne obiekty.

    „Zobaczymy pierwsze gwiazdy i galaktyki, które kiedykolwiek powstały” – powiedział Mashable w zeszłym roku Jan Creighton, astronom i dyrektor planetarium Manfred Olson z University of Wisconsin-Milwaukee.

  • Wyświetlacz na podczerwień: W przeciwieństwie do Hubble’a, który widzi światło w dużej mierze dla nas widoczne, Webb jest zasadniczo teleskopem na podczerwień, co oznacza, że ​​widzi światło w widmie podczerwonym. To pozwala nam zobaczyć więcej wszechświata. Podczerwień dłużej długości fal niż światło widzialne, dzięki czemu fale świetlne skuteczniej przechodzą przez kosmiczne obłoki; Światło często nie zderza się z tymi gęstymi cząsteczkami i jest rozpraszane. W końcu, wizjer w podczerwieni Webba może przeniknąć miejsca, których Hubble nie jest w stanie.

    — Unosi zasłonę — powiedział Creighton.

  • Wpatrywanie się w odległe egzoplanety: teleskop internetowy Noś specjalistyczny sprzęt zwany spektrometrami, zrewolucjonizuje nasze rozumienie tych odległych światów. Instrumenty mogą dekodować cząsteczki (takie jak woda, dwutlenek węgla i metan) znajdujące się w atmosferach odległych egzoplanet — niezależnie od tego, czy są to gazowe olbrzymy, czy mniejsze skaliste światy. Webb przeszuka egzoplanety w Drodze Mlecznej. Kto wie, co znajdziemy.

    „Możemy nauczyć się rzeczy, o których nigdy nie myśleliśmy, że są możliwe” – mówi Mercedes Lopez Morales, badaczka egzoplanet i astrofizyk w Centrum Astrofizyki — Harvard i Smithsoniandla Mashable w 2021 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top