Pierwszy orbitalny start kosmiczny ma wystartować z Wielkiej Brytanii

Zmodyfikowany Boeing 747 o nazwie „Cosmic Girl” wystartuje z portu kosmicznego Cornwall w południowo-zachodniej Anglii.

Hugh Hastings/Stringer/Getty Images

LONDYN — pierwszy start rakiety orbitalnej w Europie Zachodniej zaplanowano na poniedziałek wieczorem w Wielkiej Brytanii.

Zmodyfikowany Boeing 747, nazwany „Cosmic Girl”, wystartuje z Spaceport Cornwall w południowo-zachodniej Anglii o godzinie 22:16, jeśli pozwolą na to warunki czasu lokalnego, ale zapasowe daty startu zostały ustalone na koniec tego miesiąca.

Na wysokości około 35 000 stóp Dziewicza Orbita Rakieta zostanie wystrzelona nad Ocean Atlantycki, wynosząc na orbitę dziewięć małych satelitów w tak zwanym wystrzeleniu poziomym.

Wśród technologii wysyłanych w kosmos w ramach komercyjnego wystrzelenia jest pierwszy satelita wystrzelony przez Oman z naciskiem na obserwację Ziemi oraz pierwszy satelita zaprojektowany i zbudowany w Walii, a także satelity z różnych departamentów rządowych Wielkiej Brytanii i Stany Zjednoczone.

Wystrzeliwanie rakiet z brytyjskiej ziemi pozwala krajowi być „bardziej odpowiedzialnym za drogi” [it’s] „Umieszczanie produktów w kosmosie” – powiedziała Melissa Thorpe, szefowa Spaceport Cornwall, w poniedziałkowym programie BBC Today.

Oczekuje się, że tłumy zgromadzą się, aby być świadkami tego wydarzenia, a Spaceport Cornwall zaprosi publiczność do bycia świadkiem tego, co opisali jako „historyczny moment”. Niestandardowe przyjęcie z okazji premiery obejmie również namiot „silent disco”.

To była Orbita Dziewicza obniżyła jej oczekiwania wystrzelenia w 2022 r. do trzech, po początkowych przewidywaniach od czterech do sześciu startów na początku roku.

Ogłaszając wyniki za trzeci kwartał 2022 roku w listopadzie, Virgin Orbit poinformowała również, że zebrała 25 milionów dolarów na zwiększenie wyczerpanych rezerw gotówkowych. Pieniądze pochodziły od Virgin Group, szerszego konglomeratu należącego do brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, który obejmuje również linie lotnicze Virgin Atlantic, grupę gimnastyczną Virgin Active i firmę świadczącą usługi finansowe. Dziewicze pieniądze.

READ  Stek w kosmosie: Micro Meat and Orbital Assembly Podpisanie Karty Uprawianego Mięsa: Biofuels Digest

Akcje Virgin Orbit osiągnęły w piątek najwyższy poziom od trzech tygodni, notując 2,11 USD.

—Michael Sheetz z CNBC przyczynił się do powstania tego artykułu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top