Piers Morgan upomina księcia Harry’ego za fałszywe wiadomości Nowości

Książę Sussex, we współpracy z Aspen Committee on Information Disorder, opublikował plan działania, przedstawiając listę 15 zaleceń, które przywódcy powinni wdrożyć w ramach walki z dezinformacją.

15-punktowy plan działania, opracowany przez ekspertów branżowych i opublikowany W poniedziałek wezwał liderów z sektora publicznego, prywatnego i non-profit, aby rozważyli wdrożenie ich zaleceń, aby powstrzymać rozpowszechnianie fałszywych wiadomości.

Czytaj więcej

W odpowiedzi na wiadomość o The Prince’s Report osobowość telewizyjna Piers Morgan śmiać się z niegoI „Zacznij od swojej pani o ciernistym języku, mój przyjacielu” Dodaj emotikon z buźką w tweecie.

Księżna Sussex, Meghan Markle, została niedawno zmuszona do przeprosin w sądzie po tym, jak nie przypomniała sobie e-maili między nią a jej byłym sekretarzem prasowym, Jasonem Knaufem. E-maile dotyczą upoważnienia starszego doradcy do informowania ich autorów oraz nieoficjalnej, ale korzystnej biografii Harry’ego.

W oświadczeniu udostępnionym na stronie internetowej swojej fundacji, Archewell, Prince powiedział, że długo oczekiwany raport jest publikowany wśród „Kryzys dezinformacyjny” kto twierdzi, że jest Globalny problem humanitarny.

„Mam nadzieję, że merytoryczne i praktyczne zalecenia naszego komitetu zostaną przyjęte przez branżę technologiczną, branżę medialną, decydentów politycznych i liderów. To dotyczy nie niektórych z nas, dotyczy nas wszystkich”. Książę Harry napisał, chwaląc ich pracę w lewicowym amerykańskim think tanku.

Raport proponuje środki mające na celu: „Zwiększanie przejrzystości i ujawniania w mediach społecznościowych” Wycofanie odporności platform mediów społecznościowych i podjęcie kroków w celu odwrócenia erozji zaufania w mediach głównego nurtu. Wzywa również do większej odpowiedzialności za tzw „ultra rozproszone” kłamstw w Internecie.

W liście współprzewodniczący raportu Komisji Aspen, w tym amerykańska dziennikarka Katie Couric, dodali, że „Zakłócenie informacji sprawia, że ​​każdy kryzys zdrowotny jest bardziej śmiertelny. Spowalnia nasz czas reakcji na zmiany klimatyczne. Podważa demokrację.”

Grupa ekspertów, w której skład wchodzi także Chris Krebs, były dyrektor amerykańskiej Agencji ds. Cyberbezpieczeństwa i Bezpieczeństwa Infrastruktury, twierdzi, że dezinformacja stworzyła środowisko, w którym ataki na tle rasowym, etnicznym i płciowym są postrzegane jako rozwiązanie problemów społecznych, a nie problem. .

READ  Jada Pinkett Smith goli włosy i prezentuje nowy wygląd

W zeszłym tygodniu książę Harry, przemawiając na panelu o nazwie Internetowa Maszyna Kłamstw, zorganizowanym przez magazyn Wired, potwierdził, że Internet „Określa ją nienawiść, podziały i kłamstwa”.

Brytyjski monarcha twierdził również, że widział zamieszki na Kapitolu 6 stycznia i ostrzegł szefa Twittera, Jacka Dorseya, że ​​jego platforma była wykorzystywana do zorganizowania buntu dzień wcześniej.

Jeśli spodobała Ci się ta historia, podziel się nią z przyjacielem!

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top