Pickering otrzymuje fundusze federalne na przekształcenie Esplanade Park w przestrzeń „medytacji, uważności i muzyki”


Ze scenariuszem Glenna Hendryego

Opublikowano 27 lipca 2022 o 9:19

Medytacja, uważność i muzyka będą przesłaniem w Esplanade Park w Pickering, gdy część parku w centrum miasta zostanie przekształcona w przestrzeń publiczną, w której ludzie będą mogli praktykować samoopiekę i refleksję, gdy przechodzimy od dwóch lat życia epidemicznego.

„Żywista, zrównoważona i łatwo dostępna przestrzeń publiczna jest niezbędna do budowania silnej i połączonej społeczności”, powiedział burmistrz Pickering Dave Ryan, który był obecny na niedzielnym ogłoszeniu finansowania. „Jestem przekonany, że ten nowy, innowacyjny i atrakcyjny park stanie się ważnym i popularnym miejscem docelowym dla naszych mieszkańców i gości szukających myśli, inspiracji i spokoju”.

Dusza Pickeringa Jordi Leishman

Ryan, posłanka do parlamentu Pickering-Uxbridge Jennifer O’Connell i inni dygnitarze ujawnili szczegóły zmian w parku 24 lipca, w których pojawią się nowe ścieżki, ogrody, ławki, zacieniona struktura, grywalne instrumenty muzyczne i nowe stałe dzieła sztuki zainstalowane w ramach Fazy Drugiej.

Miasto otrzymało wsparcie regionalne w 2018 r. za pośrednictwem Funduszu Main Street, aby ukończyć ulepszenia fazy 1 w Esplanade Park. Obejmowało to instalację kilku stałych dzieł sztuki publicznej, w tym czterech rzeźb artysty Jordiego Leishmana („Duch Pickeringa”) i dwóch rzeźb artysty Rona Birda („Zapylacze”. Inne modernizacje, takie jak pejzaże i ławki), zostały ukończone w 2020 roku.

Fundusze na drugą fazę (o 350 000 USD więcej) pochodzi od rządu federalnego, z czego 255 375 USD od FedDev Ontario za pośrednictwem Funduszu Rewitalizacji Społeczności Kanadyjskiej i 95 000 USD z Funduszu Kanadyjskiego Dziedzictwa Kanady na nowe dzieła sztuki w kompleksie rekreacyjnym Chestnut Hill Developments oraz na uroczystość .

Nową publiczną grafiką w ogrodzie będą „Refleksje” autorstwa artystów Studio F Minus, które będą bardziej nawiązywać do ogólnego tematu uważności i medytacji.

Przestrzenie kontemplacyjne zostaną również zapewnione, aby pamiętać o ofiarach pandemii COVID-19, w tym tych mieszkających w ośrodkach opieki długoterminowej, takich jak Orchard Villa, oraz o heroicznych wysiłkach służb ratowniczych i pracowników pierwszej linii podczas pandemii.

READ  NASA planuje dwie nowe misje na Wenus, pierwszą od dziesięcioleci | przestrzeń

„Stworzenie Parku Medytacji, Uważności i Muzyki jest doskonałym przykładem zaangażowania władz federalnych w przeobrażanie i rewitalizację przestrzeni publicznych w naszych miastach, aby uczynić je bardziej dostępnymi i atrakcyjnymi” – powiedział O’Connell. „Praca upamiętni tych, których straciliśmy podczas pandemii, jednocześnie uhonorując naszych pierwszych ratowników i pracowników służby zdrowia, którzy zrobili tak wiele, aby zapewnić nam bezpieczeństwo. Jestem dumny, widząc fundusze federalne zmierzające w kierunku tego wspaniałego projektu w Pickering i jestem bardzo podekscytowany tym, co zrealizowana przestrzeń wniesie na teren zarówno mieszkańców jak i turystów.

insauga . standardy i zasady redakcyjne

Wydatki Wiedza

Zapisz się teraz, aby otrzymywać nasz codzienny e-mail z najważniejszymi wiadomościami dnia w Twoim mieście!

Reklama

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top