Peter Navarro: Były doradca Trumpa pozwany za e-maile ze swojego prywatnego konta

Według pozwu Archiwum Narodowe dowiedziało się o prywatnym koncie Navarro od komisji Izby badającej reakcję rządu na pandemię koronawirusa, która otrzymała wiadomości z nieznanego wcześniej adresu e-mail.

Prokuratorzy twierdzą, że do Archiwum Narodowego należało dostarczyć od 200 do 250 e-maili z prywatnego konta Navarro.

Jednak według prokuratorów Navarro nie skopiował tych wiadomości na swoje oficjalne rządowe konto e-mail, a gdy archiwista próbował skontaktować się z Navarro, aby zabezpieczyć te dane, Navarro nie odpowiedział.

Pozew jest odważnym i niezwykłym posunięciem egzekucyjnym ze strony Departamentu Programów Federalnych Departamentu Sprawiedliwości, który zajmuje się sprawami cywilnymi, a nie karnymi, aby uderzyć w domniemane prowadzenie rejestrów federalnych podczas administracji Trumpa.

Adwokaci akt publicznych od dawna zajmują się aktami, które zostały utracone, a nie stworzone lub usunięte, ale Departament Sprawiedliwości rzadko pozwał byłych urzędników administracji w związku z ustawą o aktach prezydenckich.

„Pan Navarro odmówił zwrotu jakichkolwiek akt prezydenckich, które zachował, z powodu braku immunitetu od aktu zwrotu takich dokumentów”, mówi pozew, dodając, że Navarro „bezprawnie prowadzi akta prezydenckie, które są własnością Stanów Zjednoczonych i które stanowią część stałego zapisu historycznego poprzedniej administracji.” „.

Peter Navarro, były doradca handlowy Trumpa, odrzuca ugodę z Białym Domem w sprawie o pogardę w Kongresie

Pozew mówi, że urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości próbowali negocjować z Navarro i jego zespołem prawnym, aby uzyskać kopię e-maili, ale Navarro odmówił, chyba że otrzymał w zamian „zasiłki na immunitet”. Nie jest jasne, od czego Navarro chciał immunitetu.

Były doradca handlowy spotyka się z odrębną pogardą dla oskarżeń Kongresu po tym, jak nie zastosował się do wezwania przez komisję śledczą Izby Reprezentantów 6 stycznia 2021 r. W lipcu Navarro Odrzucenie oferty płatnościtwierdząc, że były prezydent Donald Trump powiedział mu, że ma przywileje wykonawcze.

Prawnik Navarro nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

READ  Rudy Giuliani musi teraz odpowiedzieć na zarzuty moralne dotyczące jego roli w wyborze Trumpa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top