Pence przedstawi konserwatystom mapę drogową w przemówieniu w Waszyngtonie w poniedziałek, dzień przed powrotem Trumpa do stolicy kraju

„Agenda Wolności zapewnia jasną mapę drogową dla konserwatywnych przywódców, dla których priorytetem jest głęboka więź z Amerykanami”, planuje powiedzieć Pence, zgodnie z przygotowanymi oświadczeniami uzyskanymi przez CNN. „Opiera się na przekonaniu, że Amerykanie chcą stworzyć więcej możliwości gospodarczych, przywrócić amerykańskie przywództwo na arenie światowej, są dumni i chcą zachować tradycyjną amerykańską kulturę”.

Jego przygotowane uwagi dotyczą znaczenia budowania „stałej większości” i potrzeby „zjednoczonej akcji konserwatywnej”, a nie patrzenia wstecz.

„Niektórzy ludzie mogą zdecydować się na skupienie się na przeszłości”, powiedział Pence w swoich planowanych uwagach. „Ale myślę, że konserwatyści powinni skupić się na przyszłości”.

Przemówienie Pence’a będzie miało miejsce około 24 godzin przed wygłoszeniem przez Trumpa swoich przemówień na Szczycie Instytutu Polityki Pierwszej Ameryki, dwudniowym wydarzeniu w Waszyngtonie, które gromadzi wybranych republikanów i absolwentów administracji Trumpa, aby omówić pomysły dotyczące „agendy America First ”.

Pojawia się również kilka tygodni po publicznych przesłuchaniach prowadzonych przez komisję domową Śledztwo w sprawie wydarzeń z 6 stycznia 2021 r.który ujawnił szczegóły dotyczące Nieudane próby wywarcia presji na Pence przez Trumpa opóźnić liczenie głosów wyborczych.

I chociaż termin przemówień w tym tygodniu wydaje się być przypadkowy, ich zestawienie pasuje do tematu, który Pence i jego zespół polityczny po cichu forsowali od miesięcy, gdy Republikanin z Indiany przygotowuje się do ewentualnego startu do Białego Domu: podczas gdy Trump nadal rozmowa. W swoich fałszywych twierdzeniach na temat wyborów w 2020 r. jego były wiceprezydent pomaga wzmocnić perspektywy polityczne Republikanów w 2022 r. i później.

Proponowany program, opublikowany w kwietniu przez grupę polityczną Pence’a Advancing American Freedom, próbuje pogodzić prawicowe idee populistyczne z tradycyjnym konserwatyzmem, z którego Pence wyłonił się jako postać polityczna. Odzwierciedla to własne wysiłki Pence’a, by wytyczyć drogę naprzód, uznając koalicję republikańską pod rządami Trumpa, jednocześnie odwracając stronę na temat tego, co wielu przywódców republikańskich postrzega jako dzielące i niebezpieczne motywy byłego prezydenta.

READ  Biden dotarł na szczyt obu Ameryk zdeterminowany, by mimo pogardy skupić się na regionie

Ostatnie starcie byłego prezydenta z wiceprezydentem

Przemówienie Pence’a Heritage to najnowszy przykład z zeszłego tygodnia, w którym Pence zaprezentował się różnym frakcjom w Partii Republikańskiej jako alternatywny spadkobierca Trumpa w 2024 roku.

W zeszłą środę w Waszyngtonie Pence otrzymał owację na stojąco od członków Republikańskiego Komitetu Studiów, konserwatywnego klubu w Izbie Reprezentantów, którym kiedyś kierował, sugerując, że wciąż ma apelację wśród wybranych członków swojej partii, nawet w ramach konwencji republikańskiej w Izbie Reprezentantów który pozostaje głęboko lojalny wobec Trumpa. .

A w piątek pensa Znalazł się na kampanii w Arizonie Tego samego dnia Trump zorganizował wiec w pobliżu Phoenix, aby promować Carrie Lake, byłą prezenterkę telewizyjną, która skupiła swoją kampanię na fałszywych twierdzeniach, że wybory w 2020 roku zostały skradzione Trumpowi. Ale Pence wziął udział w dwóch wydarzeniach z ustępującym republikańskim gubernatorem Arizony Dougiem Duceyem, którego Trump bezlitośnie krytykował za to, że nie zmienił wyników wyborów w 2020 roku w jego stanie.

Pence i Dossie wspierają Karen Taylor Robson przed prawyborami 2 sierpnia. Wyścig między Lake i Taylorem Robsonem jest wciąż blisko, a poparcie go jest trochę ryzykowne dla ostrożnego Pence’a.

„Jestem wdzięczny wiceprezydentowi za ujawnienie się, za wybranie prawdziwego konserwatysty w tym wyścigu i za pomoc w wyjaśnieniu, że jest lepszym wyborem w prawyborach gubernatora” – powiedział Dossey w zeszłym tygodniu w wywiadzie dla telewizji CNN. „Mike Pence wnosi do tego wyścigu prawdziwie konserwatywne odejście”.

Podczas gdy Trump spędził większość czasu po prezydenturze, próbując wyrównać rachunki z republikanami, którzy go przerosli, Pence nawiązał relacje z przywódcami partii. Pomogły mu ponad dwie dekady w wybranej polityce republikańskiej, w tym sprawowanie funkcji gubernatora stanu Indiana, co Dossey wymienił jako atut, gdy Pence przychodzi z pomocą kandydatom w 2022 roku.

„Kiedy służył jako gubernator stanu Indiana, był wspaniałym kolegą i współpracownikiem z innymi gubernatorami. I jako wiceprezydent kontynuował[d] być. Więc kiedy Mike Pence mówi o tym wyścigu, przynosi to wszystko i jeszcze więcej” – powiedział Dossey.

Prawybory w Arizonie to nie pierwszy raz, kiedy Pence lobbował w tym roku na ulubionego kandydata Trumpa. W ostatnich dniach prawyborów w Gruzji, Pence poparł Briana Kempurzędujący republikański gubernator, który stał się celem politycznym Trumpa numer jeden po wyborach w 2020 r. Pence zajął nawet pierwsze miejsce na ostatnim wiecu Kempa, dzień przed tym, jak Kemp pokonał ulubionego kandydata Trumpa, byłego senatora Davida Perdue, o ponad 50 punktów w prawyborach.

„Wiceprezydent Pence był ogromną pomocą podczas prawyborów i nadal zapewniał pomoc, ale poprosiliśmy o nią” – powiedział Cody Hall, rzecznik kampanii Kemp. „Powiedział: »Nieważne, jak bardzo potrafimy współpracować, zrobimy to«, ponieważ chce wybrać Republikanów, nie tylko tutaj w Gruzji, ale w całym kraju”.

READ  Rezerwa Federalna dokonała kolejnej znaczącej podwyżki stóp, próbując ograniczyć inflację

Nawet gdy prawybory dobiegają końca, Pence pozostaje oddany Kempowi, między innymi organizując zbiórkę pieniędzy dla gubernatora stanu Georgia w Indianapolis 1 sierpnia, według dwóch osób zaznajomionych z planami.

Ostrożność w publicznej krytyce Trumpa

Pozostaje niejasne, czy podejście Pence’a do nawiązywania przyjaźni w namiocie republikanów pomaga mu wpływać na kierunek partii, której bazowi wyborcy pozostają w uścisku Trumpa. Relacja między tymi dwoma mężczyznami nie istnieje, ponieważ nie rozmawiali ze sobą od początku 2021 roku. Jednak pomimo ich niezgody w kwestii przekazania władzy po wyborach w 2020 roku, Pence nadal w swoich przemówieniach zachęca do osiągnięć „Trumpa”. -Pensza administracja.

I był ostrożny w swojej publicznej krytyce Trumpa, generalnie trzymając się uśpionej linii, że on i były prezydent nie zobaczyliby „twarzą w twarz” podczas wydarzeń z 6 stycznia.

Jego najmocniejsze wypowiedzi pojawiły się w lutym tego roku, m.in Przemówienie do grupy konserwatywnych prawników na Florydzie.

„W tym tygodniu słyszałem, że prezydent Trump powiedział, że mam prawo unieważnić wybory” – powiedział Pence. „Prezydent Trump się myli”. „Nie miałem prawa unieważnić wyborów. Prezydencja należy do narodu amerykańskiego i tylko do narodu amerykańskiego. Szczerze mówiąc, nie ma bardziej nieamerykańskiego pomysłu niż pomysł, aby ktokolwiek mógł wybrać amerykańskiego prezydenta”.

Ale wielu republikanów twierdzi, że Pence jest w trudnej sytuacji, aby z powodzeniem kandydować na prezydenta w 2024 roku. Mick Mulvaney, pełniący obowiązki szefa sztabu Trumpa, powiedział, że pula potencjalnych kandydatów, którzy mogliby twierdzić, że chcą przenieść partię „poza Trumpa”, byłaby świetna.

„Myślę, że jest to ten sam korytarz, na który może patrzeć Ron DeSantis, na który mogą patrzeć Tim Scott, Nikki Haley i Mike Pompeo” – powiedział Mulvaney CNN.

Nie tylko republikańscy pierwotni wyborcy ukarzą Pence’a za niewykonanie rozkazów Trumpa, ale sam Trump może zdecydować się wysadzić w powietrze jednorazowe szanse swojego kolegi, niezależnie od tego, czy on sam zdecyduje się kandydować.

READ  Jeden z założycieli BLM zbudował zamek za około 1,4 miliona dolarów

„Kogo Donald Trump byłby najbardziej zainteresowany pokonaniem jako pierwszy? Myślę, że to Pence” – powiedział Mulvaney. „Myślę, że ponieważ rzeczy, które były [said] Myślę, że to, że Pence go porzucił, to prawda.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top