Pelosi nazywa siebie „niszczycielką międzynarodowego pokoju” Korei Północnej

powódź –

Korea Północna nazwała w sobotę przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi „najgorszym niszczycielem międzynarodowego pokoju i stabilności”, oskarżając ją o podżeganie do antykoreańskich nastrojów i rozgniewanie Chin podczas jej azjatyckiej trasy na początku tego tygodnia.

Pelosi udał się do Korei Południowej po wizycie na Tajwanie, co skłoniło Chiny do rozpoczęcia ćwiczeń wojskowych, w tym ćwiczeń rakietowych na wodach w pobliżu autonomicznej wyspy. Chiny uważają Tajwan za część swojego terytorium, które w razie potrzeby musi zostać zaanektowane siłą.

Podczas pobytu w Korei Południowej Pelosi odwiedził obszar przygraniczny z Koreą Północną i omówił program nuklearny Korei Północnej z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej Kim Jin-pyo. Według Kima obie strony zgodziły się wesprzeć dążenia swoich rządów do denuklearyzacji i zaprowadzenia pokoju na Półwyspie Koreańskim w oparciu o silne i rozszerzone odstraszanie Północy i dyplomacji.

W sobotę Jo Young-sam, dyrektor generalna Departamentu Prasy i Informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych Korei Północnej, skrytykowała Pelosi za jej wizytę na granicy i dyskusję na temat antykoreańskiego odstraszania.

„Pelosi, która została poddana ostrej krytyce ze strony Chin za zniszczenie regionalnego pokoju i stabilności poprzez wizytę na Tajwanie, wywołała atmosferę konfrontacji” z Koreą Północną podczas swojego pobytu w Korei Południowej, powiedziała Jo w oświadczeniu wydanym przez państwo. głoska bezdźwięczna. .

Opisując Pelosi jako „najgorszego niszczyciela międzynarodowego pokoju i stabilności”, Joe Pelosi powiedział, że zachowanie Pelosi w Korei Południowej wyraźnie pokazuje wrogą politykę administracji Bidena wobec Korei Północnej.

„Byłoby wielkim błędem, gdyby myślała, że ​​może pozbyć się cukrzycy na Półwyspie Koreańskim” – ostrzega Jo. „Stany Zjednoczone będą musiały zapłacić wysoką cenę za wszystkie źródła kłopotów, które stworzyły, gdziekolwiek się pojawią”.

Wizyta Pelosi we Wspólnej Strefie Bezpieczeństwa na granicy z Koreą w czwartek sprawiła, że ​​została ona najwyżej postawioną Amerykanką, odkąd prezydent Donald Trump odwiedził ją w 2019 r., aby spotkać się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem.

READ  Biden nazywa rosyjską inwazję na Ukrainę „ludobójstwem”

Położony w obrębie najbardziej ufortyfikowanej granicy świata, obszar ten znajduje się pod wspólną kontrolą Dowództwa Organizacji Narodów Zjednoczonych kierowanego przez Stany Zjednoczone i Koreę Północną. Prezydenci USA i inni wysocy urzędnicy wcześniej podróżowali do tego regionu, aby potwierdzić swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo Korei Południowej w czasie działań wojennych z Koreą Północną.

Podczas swojej wizyty w JSA Pelosi nie wygłosiła żadnych zdecydowanych publicznych oświadczeń przeciwko Korei Północnej. Przesłała kilka zdjęć z JSA na Twittera i napisała: „Przekazaliśmy wdzięczność Kongresu i kraju za służbę krajową naszym członkom, którzy stoją jako strażnicy demokracji na Półwyspie Koreańskim”.

Pelosi powiedziała w osobnym oświadczeniu, że ona i Kim, przewodniczący parlamentu Korei Południowej, „potwierdzili nasze zaangażowanie na rzecz sojuszu USA-Korea w celu zwiększenia bezpieczeństwa, wzmocnienia naszych łańcuchów dostaw oraz zwiększenia handlu i inwestycji, które przynoszą korzyści naszym dwóm krajom”.

Napięcia na Półwyspie Koreańskim pozostają wysokie w następstwie testu rakietowego Korei Północnej na początku tego roku. Przedstawiciele USA i Korei Południowej twierdzą, że Korea Północna jest gotowa przeprowadzić swój pierwszy od pięciu lat test broni jądrowej.

Korea Północna powiedziała, że ​​nie powróci do rozmów na temat denuklearyzacji i zamiast tego skupi się na rozszerzeniu programu nuklearnego, chyba że Stany Zjednoczone zrezygnują ze swojej wrogiej polityki, co jest wyraźnym odniesieniem do międzynarodowych sankcji kierowanych przez USA na Koreę Północną i regularnych ćwiczeń wojskowych z Koreą Południową.

Po wizycie Pelosi na Tajwanie i potwierdzeniu zaangażowania Waszyngtonu w obronę demokracji na autonomicznej wyspie, Korea Północna wydała w środę oświadczenie atakujące Stany Zjednoczone i wspierające Chiny, ich głównego sojusznika i największego dawcę pomocy.

Pelosi była pierwszą prelegentką House, która odwiedziła Tajwan od 25 lat.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top