Pełny tekst oświadczenia Novaka Djokovica w sprawie „błędów” COVID-19 | wiadomości tenisowe

W poście w mediach społecznościowych Djokovic przyznał się do złamania zasad izolacji po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu.

Novak Djokovic, najwyżej notowany tenisista na świecie, przyznał się do błędów w swoich australijskich dokumentach podróżnych i zachowaniu po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

Oto pełny tekst jego wypowiedzi opublikowanej w mediach społecznościowych:

Oświadczenie Novaka Djokovica

12 stycznia 2022

Chciałbym odnieść się do uporczywych dezinformacji o moich działaniach i obecności na wydarzeniach w grudniu w ramach przygotowań do mojego pozytywnego wyniku testu PCR COVID.

Jest to dezinformacja, którą należy poprawić, w szczególności w celu złagodzenia szerszego zaniepokojenia społeczności związanego z moją obecnością w Australii oraz zajęcia się sprawami, które są niezwykle szkodliwe i niepokoją moją rodzinę.

Chcę podkreślić, że bardzo się starałem, aby zapewnić każdemu bezpieczeństwo i przestrzeganie moich obowiązków testowych.

Uczestniczyłem w meczu koszykówki w Belgradzie 14 grudnia, po którym zgłoszono, że wiele osób zaraziło się wirusem COVID 19.

Chociaż nie miałam żadnych objawów COVID, 16 grudnia miałam szybki test antygenowy, który był ujemny, a także z wielkiej ostrożności zrobiłam tego samego dnia oficjalny, certyfikowany test PCR.

Następnego dnia brałem udział w imprezie tenisowej w Belgradzie, aby wręczyć nagrody dzieciom i miałem szybki test antygenowy przed wyjazdem na zawody i wynik był negatywny.

Byłem bezobjawowy i czułem się dobrze, a dopiero po tym wydarzeniu otrzymałem powiadomienie o pozytywnym wyniku testu PCR.

Następnego dnia, 18 grudnia, byłem w moim centrum tenisowym w Belgradzie, aby wypełnić długoterminowe zobowiązanie do przeprowadzenia wywiadu z L’Equipe i zrobienia zdjęć. Wszystkie inne wydarzenia poza wywiadem L’Equipe zostały odwołane.

Poczułem się zmuszony do zrobienia wywiadu z L’Equipe, ponieważ nie chciałem zrezygnować z dziennikarza, ale upewniłem się, że nie angażuję się społecznie i nosiłem maskę tylko wtedy, gdy robiono mi zdjęcie.

READ  Tajwan rozgniewany po tym, jak Chiny wysłały na wyspę 38 myśliwców

W drodze do domu po rozmowie, aby odizolować się na wymagany czas, po namyśle, to była błędna kalkulacja i zgadzam się, że powinienem był przełożyć to zobowiązanie.

Jeśli chodzi o wydanie mojego zezwolenia na podróż, zostało ono przesłane przez mój zespół wsparcia w moim imieniu – jak powiedziałem urzędnikom imigracyjnym po moim przyjeździe – a mój agent szczerze przeprasza za błąd administracyjny podczas sprawdzania nieprawidłowego pola dotyczącego mojej poprzedniej podróży przed moim przyjazdem do Australii.

To był ludzki błąd iz pewnością nie był zamierzony. Żyjemy w trudnych czasach w globalnej pandemii i czasami takie błędy mogą się zdarzyć.

Mój zespół dostarczył dziś rządowi australijskiemu dodatkowe informacje w celu wyjaśnienia tej kwestii.

Chociaż uważałem, że ważne jest, aby zająć się i wyjaśnić dezinformację, nie będę wypowiadał się dalej z wielkim szacunkiem dla rządu australijskiego i jego władz oraz dla obecnego procesu.

Gra w Australian Open to zawsze zaszczyt i przywilej. Australian Open przyciąga tak wiele uwagi graczy, fanów i społeczności, nie tylko w Wiktorii i Australii, ale na całym świecie, a ja po prostu chcę mieć możliwość rywalizacji z najlepszymi graczami na świecie i występu przeciwko jednemu . Najlepszy tłum na świecie.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top