12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

Paulo Sousa skomentował mecz z Anglią. “Musiał podjąć lepszą decyzję” reprezentacja Polski

Polska reprezentacja Pierwszą porażkę poniósł za panowania Paulo Sousy. Mimo remisu do 85. minuty nasi gracze na Wembley poddali się Anglii (1: 2). Na konferencji prasowej trener Portugalii nie ukrywał, że nadal liczy więcej. „Wszyscy – gracze i ja – byliśmy smutni na boisku, ponieważ myśleliśmy, że zasługujemy na więcej” – przyznał.

Obejrzyj wideo
Co straci Polska, nie awansując do mundialu?

Paulo Sousa: „Zespół wie, co może zrobić i będziemy nadal iść do przodu”.

„W pierwszej połowie nie mieliśmy równowagi” – wyjaśnił Sousa. – Nasze wahadło, zwłaszcza żebro Magij, musi grać więcej, aby lepiej radzić sobie z presją przeciwnika i nie przepychać się do obrony. Po przerwie poszło nam lepiej. Niemal połowę części spędziliśmy po angielsku. Zdominowaliśmy grę posiadaniem piłki i był taki moment, kiedy mogliśmy walczyć o zwycięstwo. Ale uzgodniliśmy oba cele po ich ustaleniu. Musimy nad tym popracować. Czasem możemy uzgodnić takie cele, tylko ze względu na różnice w wysokości, ale wszyscy musimy bardziej się skupić – powiedział trener, nie ukrywając, że nie widział dodatkowego napastnika. „To zmusiło nas do szukania innych rozwiązań” – powiedział Portugalczyk.

Sousa skomentował również kontrowersje wokół rzutu karnego dla Anglików. – Ufamy sędziom, ale na tym poziomie musimy mieć VAR – mówi trener. – Dzięki temu mamy większą pewność co do tego, co dzieje się na boisku. Nie da się jednak zaprzeczyć, że Mikes Helic musiał podjąć lepszą decyzję, bo nie musi ingerować w slajd – trener reprezentacji Polski uważa, że ​​gra drużyny z czasem będzie się poprawiać. – Nie możemy zapomnieć, że Gareth Southgate współpracuje z Anglikami od 2016 roku. Miał czas na pracę z zespołem. Zaczęliśmy teraz pracować. Musimy być w dobrej wierze. Zespół wie, co może zrobić. Będziemy nadal iść naprzód, mówi Sousa.

READ  Alexander Toba nie żyje. Organizatorzy zaprzeczyli zarzutom podróży, podając przyczynę śmierci. „Nie pokazał żadnych znaków”.

Wojciech Scozni zdradza, co Paulo Sousa powiedział piłkarzom po meczu z Anglią

Złożona sytuacja Polaków w drużynie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata

Po porażce z Anglią reprezentacja Polski spadła na czwarte miejsce w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Świata.. Przypomnijmy, że zwycięzcy dziesięciu drużyn zakwalifikują się do mistrzostw świata. Drużyny z drugiego miejsca zagrają w barażach. Oprócz nich będą dwie czołowe drużyny z Ligi Narodów UEFA, które nie wygrają ani jednego podania z eliminacji. Trzy najlepsze drużyny awansują z play-off do mistrzostw świata. Półfinały play-offów odbędą się w marcu 2022 roku. Walka będzie decydująca o awansie do finału. Tak samo będzie w finałach, ao wiele zadecyduje gospodarz każdego meczu. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Żbikniew Ponik mówił niedawno o znaczeniu awansu do finału w lidze piłkarskiej..