Pat Patterson został prawie deportowany w latach 60. pod zarzutem bycia gejem

WWE Hall of Famer Pat Patterson był kilkakrotnie badany w latach 60. przez Służbę Imigracyjną i Naturalizacyjną Departamentu Sprawiedliwości (INS) w celu deportacji go do rodzinnej Kanady pod zarzutem bycia gejem.

Patterson urodził się w Montrealu, Quebec, Kanada w 1941 roku.

Niepublikowane wcześniej dokumenty pokazują, że INS próbuje wydalić zapaśnika z kraju, opracowali: David Bixenspan w swojej nowej funkcji Poczty.

„To było pod koniec Lavender Scare, systematycznego prześladowania pracowników rządowych, którzy byli gejami lub byli postrzegani jako geje” – napisał Bixenspan. Ale, jak wyjaśnia profesor historii Uniwersytetu Stanowego w San Francisco, Mark Stein: „Głębsza historia sięga czasów, gdy rząd USA po raz pierwszy sformułował tego rodzaju ograniczenia imigracyjne, i wraca do chińskiego wykluczenia w latach 70. i 80. XIX wieku”. „

Jeśli imigrant, który jest gejem (lub nawet jeśli jest podejrzany o bycie gejem) wpada w kłopoty z prawem, często jest umieszczany w dwóch kategoriach wykluczenia: „psychopatyczny” i „zboczony seksualnie”. Byłby to sposób, aby dostać się do Służby Imigracyjnej i Naturalizacyjnej i powiedzieć, że mogą zostać deportowani w dowolnym momencie z powodu ich wykluczenia w momencie wjazdu do kraju.

Po przeprowadzce z Bostonu do Portland Patterson pracował nad bardziej błyszczącą sztuczką – między innymi nakładaniem szminki i kapelusza. Częściowo zwróciło to uwagę INS.

„Dokumenty w aktach INS Pattersona nie są w 100 procentach jasne, co do motywów śledztwa w jego życiu osobistym” – kontynuował Bixenspan. „Ale podsumowanie przesłuchań świadków z 14 kwietnia 1965 r. wskazuje na coś, co wydaje się być potencjalnymi punktami zapalnymi – jednym z nich było śledztwo w sprawie lokalnej społeczności gejowskiej przeprowadzone przez wydział etyki Departamentu Policji w Portland”.

Później Patterson został zapytany przez INS podczas postępowania deportacyjnego (pod pretekstem, że Patterson dał im oszukańczy sposób postępowania) o wybrany przez niego wyczyn zapaśniczy.

READ  Kourtney Kardashian kupuje „wymarzony samochód” narzeczonego Travisa Parkera jako prezent na 46 urodziny

„Zapytałam [Patterson] Zapisano, dlaczego farbował włosy na blond i dlaczego używał pewnych androgynicznych zachowań, które na niego wpłynęły”. Zgodnie z notatką z tych sesji”. Jego odpowiedź była taka, że ​​kiedy zaczynał jako zapaśnik, promotorzy powiedzieli mu, że jest bezbarwny; że oprócz tego, że był dobrym zapaśnikiem, musiał być inny, a w jego przypadku sugerowali blond włosy, noszenie papierosów i inne androgyniczne zachowania, mówiąc, że chociaż ludzie tego nie lubią, to wpędza ich w napady. Zapytano go wprost, czy jest gejem i zaprzeczył. Zapytano go również, czy molestował młodych chłopców i zaprzeczył. Zgłosił się na ochotnika do wiadomości, że ponieważ był „dobrym” zapaśnikiem, inni byli zazdrośni i próbowali wpędzić go w kłopoty. Ponieważ nie było dowodów, z którymi można by się zmagać, pozwoliłem, by tam spadł”.

Według danych z połowy lat sześćdziesiątych wydaje się, że INS planował przekonać Pattersona do opuszczenia kraju, a następnie nie pozwolić mu zatrudnić.

„Zasadniczo wygląda na to, że INS próbował skłonić Pattersona do opuszczenia kraju w nadziei, że będzie mógł łatwo uzyskać zieloną kartę, tylko po to, aby użyć testu psychologicznego, aby uznać go za niekwalifikującego się do wjazdu do Stanów Zjednoczonych jako homoseksualista” – napisał Bixenspan.

Wydaje się, że te próby deportacji kończą się na przełomie 1966 i 1967 roku. Patterson uzyskał obywatelstwo amerykańskie w 2002 roku i zmarł w wieku 79 lat w grudniu 2020 roku.

Znowu możesz to sprawdzić Pełna funkcja jest tutaj.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top