Para pragnąca burgera do pizzy z Cape Breton przyjechała na wesele w Ontario

Serowy, soczysty i pyszny – nic nie smakuje jak burger do pizzy Cape Breton.

Możesz otrzymać kilka pustych spojrzeń, zamawiając jedno na kontynencie, ale jest to symbol kulturowy dla ludzi na wyspie.

Są tak milutkie, że pewna para niedawno podała je jako przekąskę późną nocą na ich weselu.

Allen Rankin dorastał w południowo-zachodnim Mapo, ale obecnie mieszka i pracuje w Sault Ste. Mary, Ont.

On i jego narzeczona, Rachel Johnson, planowali wziąć ślub w Cape Breton, ale kiedy ich plany się zmieniły – z powodu pandemii i wchłonięcia niektórych starszych krewnych – Rankin postanowił sprowadzić niewielką część wyspy do Ontario.

„Powiedziałem: „Czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy mieli pizza burger?” – powiedział Rankin, którego ślub odbył się w sobotę w Prince Township.

„Rachel próbowała ich, kiedy byliśmy w domu i powiedziała:„ Tak, możemy to zrobić ”.

Unikalne leczenie

Johnson, który dorastał w Ontario, nie słyszał o Burger Pizza przed wyjazdem do Nowej Szkocji trzy lata temu.

„Allen powiedział:„ Musisz tego spróbować ”, powiedziała. „Myślę, że poszliśmy do jego rodziców i przywitaliśmy się z nim, a potem poszliśmy prosto do Freshmart, aby kupić burgera do pizzy”.

Gotowa przekąska składa się z pepperoni, sera mozzarella, sosu pomidorowego do pizzy i ciasta sezamowego. W Cape Breton burgery do pizzy są często przechowywane w lodówce i sprzedawane na lokalnych stacjach benzynowych i sklepach ogólnospożywczych.

Rankin na południowy zachód od Mapo, NS i Johnson od Sault Ste. Mary, Ontario, w koszulkach Toronto Maple Leafs. Para wyszła za mąż w sobotę. (Przesłane przez Allena Rankina)

Para skontaktowała się z Paul’s Food Factory w Whitney Pier, NS, która robi pizza burgery, aby sprawdzić, czy mogą zrobić 100 cukierków w torebkach na ten wyjątkowy dzień.

Właścicielka firmy, Jennifer Price-Shepard, nie tylko odebrała zamówienie, ale także dostosowała opakowanie tak, aby zawierało imiona pary i datę ślubu. Następnie rodzice Rankina zawiozli Pizza Burger do Ontario.

Bryce Shepard powiedział, że to nie pierwszy raz, kiedy zaręczona para prosi o piękno.

„Ludzie z nimi dorastali” – powiedziała.

skromne początki

Założyciel firmy Paul Price zaczął robić kanapki podwodne dla własnego sklepu w 1982 roku.

Wyszło to z konieczności, ponieważ w regularnych odstępach czasu przestał pojawiać się kolejny zasób. Pracownicy huty w Whitney Pier byli w tym czasie głodni.

Zaczął robić kanapki w nocy i przywozić je do lokalnych sklepów rodzinnym kombi. Wkrótce pojawi się pizza burger, a w ciągu trzech lat Price sprzedawał swoje produkty na całej wyspie.

Brenda MacLeod nakłada sosy na swoje bułeczki do pizzy w Paul’s Food Factory. MacLeod jest jednym z trzech pracowników, którzy przepracowali w sklepie 30 lat lub dłużej. (Irena Botti/CBC)

„Klienci czasami ustawiali się po nich w kolejce”, powiedział Price, który ostatecznie zamknął swój sklep spożywczy, aby skupić się na daniach na wynos.

W pewnym momencie firma Paul’s Food Factory dostarczyła swoje hamburgery do pizzy do 300 sklepów na wyspie, ale po zamknięciu wielu sklepów liczba ta spadła do około połowy tej liczby.

Bryce Shepard powiedziała, że ​​ona i jej tata nigdy nie zmienili przepisu, ale w zeszłym roku musieli tymczasowo zmienić niektóre składniki, gdy COVID-19 ingerował w ich regularne dostawy pepperoni.

„Sprzedaż znacznie spadła” – powiedział Price. „Byliśmy zdenerwowani. To była wrzawa”.

Formalne jedzenie?

Bryce Sheppard powiedziała, że ​​napisała do władz lokalnych Cape Breton, prosząc burmistrza i radę miasta o rozważenie uczynienia z pizzy hamburgerów oficjalnego jedzenia w okolicy.

Podobna reklama Donair, przekąska z pity i wołowiny, powstała w Halifax około sześć lat temu.

W pewnym momencie firma Paul’s Food Factory dostarczała swojego hamburgera do pizzy do 300 sklepów na wyspie. (Irena Botti/CBC)

Amanda McDougall, burmistrz gminy Cape Breton, powiedziała, że ​​rozpoczęła proces ogłoszenia burgera Pizza Bulls Food Factory oficjalną żywnością miejską, gdy firma świętuje swoje 40. urodziny.

„Możesz pojechać w dowolne miejsce w Kanadzie, a jeśli jesteś z Cape Breton, wiesz, co to jest pizza burger” – powiedział Bryce Sheppard.

cud ślubu

Rankin powiedział, że trudno powiedzieć dokładnie, co najbardziej lubi w swojej przekąsce.

„Jadłem te rzeczy przez pięć dni w tygodniu” – powiedział. “Może jest w tym trochę nostalgii.”

Para planowała pożyczyć trzy lub cztery kuchenki mikrofalowe, aby goście mogli zjeść pizzę we właściwy sposób.

Jennifer Price Shepard jest obecną właścicielką Bowles Food Factory, córką założyciela Paula Price’a. Price przeszedł na emeryturę jakieś pięć lat temu. (Irena Botti/CBC)

„Musisz wywiercić dziurę w torbie, a następnie włożyć ją do kuchenki mikrofalowej na 30 sekund lub coś takiego” – powiedział Rankin.

„Ser topi się całkowicie. Daj mu chwilę, żeby ostygł, żeby nie sparzyć podniebienia, co robiłem tysiące razy”.

Para powiedziała, że ​​nie są do końca pewni, jak ich rodziny i przyjaciele spoza Cape Breton zareagują na nocną ucztę.

„To była próba wniesienia na ślub trochę posmaku Cape Breton” – powiedział Rankin.

READ  Wall Street przed tygodniem Fani tapet Fed mówią o wznowieniu handlu „deflacyjnego”

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top